More golova, uvjerljivi Atletico, asistencija Roga!

Europa League 15. velj 201822:53 > 22:55
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Nogometaši Atletico Madrida pobijedili su Kobenhavn na gostovanju nakon preokreta 4:1 i tim trijumfom došli nadomak plasmana u osminu finala Europa lige.

Nije dobro počelo po Madriđane, Fischer je u 15. minuti doveo Kobenhavn u vodstvo. Ipak, brzo su se trgli gostujući igrači i preko Nigueza u 21. i Gameira u 37. preokrenuli. U nastavku su crveno-bijeli uspostavili kontrolu nad utakmicom i u završnici još dva puta pogađali mrežu Danaca. Najprije je Greizmann, a zatim Vitolo. Vrsaljko nije ulazio u igru.

Odličan rezultat na strani napravio je i Leipzig koji je u Italiji pobijedio Napoli 3:1, u jednom od derbija ove faze natjecanja. Nakon 45 minuta nije bilo golova, Napolitanci su došli u vodstvo preko Ounasa u 52. minuti na dodavanje Marka Roga, koji je igrao svih 90 minuta.

Međutim, nije bilo potrebno mnogo vremena Nijemcima da utakmicu okrenu u svoju korist. Werner je u 61. poravnao, a Bruma u 74. doveo Bikove do preokreta. Konačan rezultat postavio je novim golom Werner u 90+3, u doslovno posljednoj akciji na utakmici. Napoli je krenuo na sve ili ništa, ostalo je puno prostora za kontru, u situaciji 3 protiv 2 Werner je ostao s loptom malo s lijeve strane i zakucao je u vrata domaćina…

Francuski Lyon također je bio jako aktivan tek u drugih 45 minuta, tamo su također pala 4 gola, a 3:1 je slavio domaćin, dakle Francuzi. Ndombele i Fekir su pogocima u 46. i 49. donijeli brzu prednost domaćima, Fornals je u 63. smanjio na 2:1, da bi Depay bio strelac u 82 za konačan rezultat i to samo devet minuta nakon ulaska u igru.

Trijumfe na domaćem terenu ostvarili su Steaua protiv Lacija i Celtic protiv Zenita. Obje utakmice završena su 1:0, dok je jedini remiji viđeni kod AEK-a i Dinama te u Beogradu, na utakmici Partizana i Viktorije Plzen (1:1) gdje su Česi izjednačili u 81. minuti, a do kraja je domaćin igrao s igračem manje.

U redovima AEK-a svih 90 minuta odigrao je Livaja i zaradio žuti karton.