Rijeka propustila priliku u Ateni i ostala bez proljeća

David Cannon/Getty Images

U 5. kolu Europske lige, nogometaši Rijeke odigrali su neriješeno na gostovanju u Ateni kod AEK-a, završilo je 2:2.

AEK i Rijeka podijelili su bodove na Olimpijskom stadionu u Ateni, što znači da je hrvatski prvak ostao bez bilo kakve nade za prolazak u sljedeći krug.

U prvom poluvremenu Rijeka je od samog početka dikitrala tempo i bila puno bolja momčad.

Već u 8. minuti gosti s Rujevice dolaze u vodstvo, a strijelac je nakon dodavanja Acostyja bio Gorgon. Rijeka je nakon tog pogotka imala još nekoliko prilika za povećanje vodstva, ali nije zabila.

Ipak, u 26. minuti Rijeka vodi 0:2, strijelac je ponovno Gorgon, nakon velike greške obrane AEK-a.

Do kraja poluvremena još jednu veliku priliku imao je Gavranović, ali spetljao se riječki napadač i ništa od trećeg pogotka.

I onda kako to obično biva s hrvatskim klubovima, igralo se posljednjih pola minute u prvom poluvremenu kada AEK zabija gol. Bakakis je ubacio loptu u kazneni prostor, a samog u šesnaestercu su Riječani ostavili Arauja, koji postiže pogodak.

U drugom poluvremenu grčka momčad je bila puno bolja, i već u 55. minuti rezultat je 2:2. Nakon gužve pred golom Rijeke, najbolje se snašao Christodoulopoulos i izjednačio rezultat.

Od Rijeke u nastavku nismo vidjeli niti jednu izglednu priliku, dok je AEK pokušavao ubačajima u kazneni prostor, ali nakon izjednačujućeg pogotka ni Grci nisu imali velikih prilika.

Na kraju završilo je 2:2, rezultat s kojim su se Riječani oprostili od europskog proljeća.