EL: Blijeda Rijeka potopljena na Rujevici

Marco Luzzani/Getty Images

U 4. kolu Europske lige nogometaši Rijeke su doživjeli težak poraz na Rujevici od Austrije Beč, rezultat je bio 1:4.

U prvom poluvremenu gledali smo izjednačenu utakmicu, u kojoj su obje momčadi imale nekoliko izglednih prilika. Prvu opasniju priliku imala je Rijeka već u 5. minuti, kada je udarac Gorgona završio malo pored lijeve vratnice. Sedam minuta poslije prijete i gosti iz Beča, ali u velikoj gužvi lopta na kraju sretno završava u rukama Prskala. U 18. minuti najbolja prilika u prvom poluvremenu, Acosty lijepo proigrava Gorgona, čiji udarac u izglednoj prilici zaustavlja Pentz. Sljedeću veliku priliku u prvom dijelu imali su gosti, ali udarac Holzhausera iz slobodnog udarca zaustavlja Prskalo. I onda u 42. minuti gosti dolaze u vodstvo, Pires je proigrao Prokopa koji sjajno prolazi kroz obranu Rijeke i postiže pogodak.

Na početku drugog poluvremena dominirali su gosti, držali loptu u posjedu, ali nisu imali nekih većih prilika. Trener Rijeke Matjaž Kek je pokušao promijeniti ritam igre u nastavku stavivši Mateija i Kvržića i Rijeka je izgledala bolje. U 61. minuti u gužvi pred golom Austrije, najbolje se snalazi Gorgon te dodaje za Pavičića, koji pogađa donji lijevi kut za izjednačenje. Ipak, samo minutu poslije šok na Rujevici, Prokop ponovno kažnjava Riječku obranu i Austrija ponovno vodi 1:2.
U 70. minuti nova velika prilika za Rijeku, Gorgon ponovno dodaje za Pavičića, čiji udarac zaustavlja odlični vratar Pentz. I onda u 72. minuti prvo crveni karton dobiva Mišić zbog udaranja protivničkog igrača, a u istoj minuti Serbest koristi novu pomutnju u obrani Rijeke i postiže pogodak. U 83. minuti Rijeka je doživjela pravi potop, novi gol Austrije, a strijelac je bio Monschein. To je bio i konačan rezultat utakmice u kojoj se Rijeka vjerojatno oprostila od svih šansi za prolazak dalje.