LE: Arsenal slavio u Beogradu, debakl Vardara

Getty Images/Paolo Bruno

Nogometaši Real Sociedada deklasirali su Vardar u Skoplju rezultatom 6:0 u susretu 3. kola Europske lige, Arsenal je slavio u Beogradu protiv Crvene zvezde 1:0, a Zenit pobijedio Rosenborg 3:1

U jednom od najinteresantnijih susreta 3. kola Lazio je u grupi K poslije preokreta pobijedio Nicu na Azurnoj obali rezultatom 3:1. Francuski tim je poveo u 4. minuti pogotkom Marija Balotellija.

Lazio je izjednačio već u sljedećem napadu. Srpski nogometaš Sergej Milinkvoić Savić je glavom loptu poslao u srce šesnaesterca, a lošu reakciju golmana i jednog igrača domaćeg tima iskoristio je Caicedo te izjednačio rezultat.

U 65. minuti ponovo su Srbin i Ekvadorac bili u prvom planu. Caiscedo je asistirao, a Milinkoviću-Saviću nije bilo teško loptu poslati u gol.Isti igrač bio je strijelac i u 89. minuti za konačnih 3:1.

U drugom susretu te skupine Waregem i Vittese su u Belgiji odigrali 1:1 i upisali prve bodove.

Crvena zvezda je poražena od Arsenala rezultatom 0:1. Veći dio utakmice Arsenal je dominirao, ali Zvezda je imala nekoliko opasnih prilika. Ipak, u 85. minuti pobjedu “Topnicima” donosi Olivier Giorud, a spomenimo da je Arsenal od 80. minute imao igrača više.

Real Sociedad ništa nije prepustio slučaju i posao u Skoplju je završio u razdoblju od 12. do 42. minute. Mrežu makedonskog prvaka načeo je Oyarzabal u 12, a onda je Willian Jose u 34. i 42. minuti postigao prva dva od svoja četiri gola. Konačnih 0:6 postavio je La Bella u posljednjim trenucima utakmice.

U ovoj grupi Zenit je na svom terenu zadržao maksimalan učinak, a za pobjedu protiv Rosenborga rezultatom 3;1 pobrinuo se Rogoni s tri pogotka.

OSTALI REZULTATI: (0d 19:00 sati)

ASTANA-MACCABI TA 4:0