EL: Arsenalova četvorka, Vlašić strijelac za Everton

Shaun Botterill, Getty Images

Nogometaši Arsenala slavili su na gostovanju u Bjelorusiji protiv BATE Borisova sa 4:2, dok je makedonski Vardar izgubio od Rosenborga rezultatom 3:1, u utakmicama drugog kola grupne faze Europske lige. Crvena zvezda je slavila u Kolnu, a poraz je doživio i Athletic Bilbao.

Grupa A: Astana – Slavia 1:1 (1:1).
Grupa G: Lugano – Steaua 1:2 (1:0), Plzen– Hapoel BS 3:1 (1:0).
Grupa H: Koln – Crvena zvezda 0:1 (0:1), BATE – Arsenal 2:4 (1:3).
Grupa I: Konyaspor – Guimaraes 2:1 (1:0), Salzburg – Marseille 1:0 (0:0).
Grupa J: Athletic Bilbao – Zorya 0:1 (0:1), Estersund – Hertha 1:0 (1:0).
Grupa K: Lazio – Waregem 2:0 (1:0), Nica – Vittese (2:0).
Grupa L: Rosenborg – Vardar 3:1 (1:0), Zenit – Real Sociedad 3:1 (2:1).

U najzanimljivijim utakmica EL, Arsenal je slavio u Bjelorusiji sa 4:2 i s dvije je pobjede na vrhu grupe H. Za “Topnike” su zabili Walcott(2),Holding i Giroud, a za BATE Ivanić i Grodhejcuk.

Atheltic Bilbao je iznenađujuće poražen na domaćem terenu od Zorye, gosti su slavili sa 0:1 pogotkom Kharatina.

Nogometaši Evertona remizirali su sa Apollonom 2:2 u utakmici punoj preokreta.

Gosti su došli u vodstvo u 12. minuti golom Adriana, a Everton je preokrenuo golovima Waynea Rooneya u 21. i  Nikole Vlašića u 66. minuti. Ipak, konačnih 2:2 postavio je Yuste u 88. minuti.