Manchester United osvojio Europsku ligu, Ajax nemoćan

Mike Hewitt/Getty Images

U finalu ovogodišnje Europske lige, Manchester United je slavio protiv Ajaxa sa 2:0.

Večeras u Stockholmu u Friends Areni, Manchester United je osvojio po prvi put Europsku ligu. Na taj način “Crveni vragovi” su osigurali i Ligu prvaka sljedeće sezone.

United je ušao bolje u susret i već u uvodnim minutama zaprijetio preko Mate i Valenicije. I onda u 18. minuti Manchester dolazi u vodstvo, Paul Pogba je opalio iz daljine, lopta promijenila smjer od Sancheza i prevarila golmana za vodstvo engleskog kluba. U nastavku Ajax se probudio, a najopasniji je bio Traore, čiji pokušaji su završavali u bloku.

U drugom poluvremenu odmah na početku 2:0 za Manchester United. Korner je izveo Mata, a pred golom Ajaxa najbolje se snašao Henrikh Mkhitaryan i povečao vodstvo svoje momčadi. U nastavku se momčad Josea Mourinha uglavnom orijentirala na čuvanje rezultata, a Ajax je imao slabe pokušaje. I dalje je najopasniji bio Traore, ali bez pravog završetka.

Na kraju United je zasluženo slavio i osvojio Europsku ligu.