Europska liga: Manchester United i Ajax u finalu

Getty Images, Gareth Copley

U finalu Europske lige ove godine sastati će se Manchester United i Ajax.

Manchester United i Celta odigrali su neriješeno, 1:1, na Old Traffordu.

Marcus Rashford je u 17. minuti odlično centrirao, poslao je loptu u šesnaesterac i Marounne Fellaini je glavom pogodio golmanov kut i donio Unitedu vodstvo od 1:0.

Jedinu izglednu šansu u prvom poluvremenu Celta je imala u 42. minuti preko Aspasa, ali je nakon njegovog udarca glavom lopta otišla pored gola.

Ako su uzbuđenja nedostajala u većem dijelu susreta, vidjeli smo ih u završnici. Prvo je Facundo Roncaglia donio Celti izjednačenje udarcem glavom.

Dvije minute prije kraja susreta obje ekipe su ostale s igračem manje. Pocrvenjeli su Hategan i Bailly.

Na kraju su gosti u zadnjoj sekundi mogli do gola, ali nisu se u gužvi pred golom snašli i United je sretno i spretno prošao dalje.

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Zanimljivo je bilo u uzvratu Lyona i Ajaxa. Nizozemcii su u dvoboj ušli praktično kao finalisti jer su u prvom susretu slavili sa 4:1, ali je Lyon došao na gol od produžetka i slavio sa 3:1.

Za Lyon su zabili dva puta Lacazette i jednom Ghezzal, dok je za Ajax pogodio Dolberg.

Finale se igra 24. svibnja u Stockholmu s početkom u 20:45.