EL: United slavio na Balaidosu pogotkom Rashforda

David Ramos/Getty Images

U drugom polufinalu Europske lige igrali su Celta Vigo i Manchester United, a nakon prvih 90. minuta gosti iz Manchestera imaju prednost od 0:1. Jučer je u prvoj utakmici polufinala Ajax pobijedio Lyon sa 4:1.

U prvoj utakmici u Vigu nogometaši Manchestera su došli do pobjede i u punom boljem raspoloženju čekaju uzvrat na Old Traffordu.

Prvu priliku na utakmici imali su domaćini, Radoja je ubacio za Wassa, koji glavom puca malo pored gola. “Crveni vragovi” uzvratili su u 20. minuti preko Rashforda, čiji udarac sjajnom reakcijom zaustavlja vratar Alvarez. Petnaest minuta prije kraja poluvremena nova prilika za United, Pogba šalje odličnu loptu za Mkhitaryana, a ovaj potonji izlazi sam pred vratara, ali njegov udarac brani Alvarez. Celtin golman još jednom sjajno reagira tri minute poslije, nakon udarca Lingarda.

U drugom poluvremenu, odmah na početku velika prilika za Celtu, Aspas se našao u sjajnoj šansi, ali nije bio precizan. Pet minuta poslije Sisto bježi Valenciji i dobro puca, Romero to zasutavlja. I onda kako to obično bude, ako ne zabiješ, primiš. Slobodan udarac na rubu kaznenog prostora za United, izveo je Marcus Rashford i doveo svoju momčad u vodstvo u 67. minuti. Poslije pogotka ponovno Manchester prijeti, prvo je Lingard pucao iz izgledne prilike pored gola, a onda je i Pogbin “projektil” završio malo pored desne vratnice. Do kraja utakmice više nismo vidjeli opasniju prijetnju prema golu, niti na jednoj strani i Manchester ima veliku prednost uoči uzvrata na Old Traffordu.