EL: Ajax potopio Lyon i došao na korak do finala

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Nogometaši Ajaxa nalaze se na korak do finala Europske lige, nakon što su u prvoj utakmici polufinala u Amsterdamu deklasirali Lyon sa 4:1.

Nizozemski velikan odigrao je fantastičan dvoboj na ‘Johann Cruijff Areni’, potpuno je nadigrao goste iz Francuske i imati će ogromnu prednost pred uzvrat.

Ništa na početku utakmice nije nagovještavalo ovakav ishod, jer je prvu šansu imao Lyon. U desetoj minuti Tusar je odlično prošao, ali nisu zabili njegovi suigrači nakon velike gužve.

Domaćin se u susret uključio tek poslije 20-ak minuta, ali nije kažnjen zbog toga, naprotiv. Praktično prvu šansu Ajax je iskoristio i 25. minuti poveo.

Ziyech je centrirao iz prekida, a na petercu se najbolje snašao Traore koji je glavom pogodio za 1:0.

Taj gol kao da je dodatno opustio domaće igrače koji su u 34. minuti već vodili sa 2:0. Traore je glavom proigrao Dolberga, a Danac je bio siguran za novi pogodak.

Imao je Ajax još nekoliko prilika do poluvremena, nije ih iskoristio, ali je treći gol postigao već u četvrtoj minuti drugog dijela. Ponovo je obrana Lyona očajno reagirala, Ziyech je proigrao Younesa koji trese mrežu Francuza po treći put.

Igralo se otvoreno u tim trenucima i obje momčadi su propustile nekoliko prilika sve do 66. minute kada je Lyon uspio napokon zabiti.

Valbuena je prihvatio loptu i sa oko 15 metara snažnim udarcem pogodio mrežu.

To je međutim bilo sve od gostiju. Ajax se brzo konsolidirao i u 71. minutu je osigurao veliku pobjedu.

Ponovno je sjajni Ziyech sudjelovao u akciji, pronašao je Traorea koji je postavio konačnih 4:1.