EL: United remizirao u Bruxellesu, Ajax i Celta slavili

Getty Images/ Clive Rose

Nogometaši Manchester Uniteda su remizirali, dok su Ajax i Celta ostvarili prednost poslije prvih susreta četvrtfinala Europske lige.

Manchester United je odigrao 1:1 sa Anderlechtom u Bruxellesu, gde je poveo preko Henrikha Mkhitaryjana u 38. minuti, ali je četiri minute prije kraja Leander Dendocker izjednačio glavom poslije ubacivanja Ivana Obradovića.

Klaasen je sa dva gola donio Ajaxu pobjedu nad Schalkeom 2:0, a goste su debakla spasili greda u prvom poluvremenu, te slaba završnica Traorea.

Najviše golova je bilo u Vigu gde je Celta pobijedila Genk 3:2. Gosti su poveli preko Boetiusa u desetoj minuti, ali domaćin preokreće do 38. preko Sista, Aspasa i Guidettija.

Zamjena Buffel 25 minuta prije kraja postiže drugi gol za Genk, te najavljuje dramatičan uzvrat.

U četvrtom susretu igraju Lyon i Bešiktaš, susret u Lyonu je kasnio 45 minuta zbog nereda navijača.