EL: United prošao minimalnom pobjedom, sjajni Bešiktaš

Europa League 16. ožu 201720:54 > 20:57
Ross Kinnaird/Getty Images

Odigrani su svi uzvratni susreti osmine finala Europske lige, Manchester United je prošao dalje pogotkom Juana Mate, dok je Bešiktaš ponizio Olympiacos sa 4:1.

Maurizio Lagana, Getty Images Sport

Nogometaši Bešiktaša su poslije 1:1 u Grčkoj, deklasirali Olympiacos na “Vodafone” areni u Istanbulu sa 4:1. Domaćini su uvjerljivo slavili unatoč tome što su ostali s čovjekom manje na kraju prvog poluvremena.

Domaćini su poveli u 10. minuti, kada je Talisca sjajno centrirao, a neometani Aboubakar sa pet metara glavom zakucao loptu u mrežu Olympiacosa.

Prednost turskog prvaka 12 minuta poslije duplirao je Ryan Babel, bivši nogometaš Liverpoola.

Sve je u tim trenucima bilo idealno za Bešiktaš, međutim, vrlo brzo stvari na terenu su se promijenile. U 31. minutu Elyounoussi je atraktivno šutirao iz voleja, a lopta je od bloka završila u mreži turske momčadi.

U 40. minutu Bešiktaš je ostao sa igračem manje jer je Aboubakar isključen zbog nesportskog ponašanja.

Ipak, crno-bijeli su u nastavku utakmice pametnom igrom održavali prednost, a u 75. i 84. minutu turski prvak je definitivno riješio susret. Najprije je Nizozemac Babel postigao drugi pogodak, da bi Tosun stavio točku na sjajnu večer domaćina u 84. minuti.

Manchester United je nakon neriješenog rezultata u Rostovu, na Old Traffordu slavio sa 1:0 pogotkom Juana Mate. Manchester je cijelu utakmicu bio bolja momčad, ali u 94. minuti su gosti imali priliku doći do produžetaka kada je Oboa dobro pucao, a sjajno obranio Romero. Ipak, momčad Josea Mourinha je zasluženo prošla dalje.

Genk je poslije slavlja u prvom meču sa 5:2 u uzvratu na svom stadionu remizirao sa Gentom, bilo je 1:1. Castagne je doveo Genk u prednost u 20. minuti, da bi konačan rezultat postavio Verstraete u 84.

Novom pobjedom plasman među osam najboljih osigurala je i Celta. Španjolci su u Krasnodaru slavili sa 2:0 golovima Malla u 52. i Aspasa u 80. minuti i ukupnim rezultatom 4:1 prošli dalje.

Ždrijeb parova četvrtfinala Europske lige je u petak u 13 sati.

Uzvratni susreti osmine finala: (svi susreti)

Bešiktaš – Olympiacos 4:1 (prvi susret 1:1)

Genk – Gent 1:1 (5:2)

Krasnodar – Celta 0:2 (1:2)

Ajax – Kopenhagen 2:0 (1:2)

Anderlecht – Apoel 1:0 (1:0)

Roma – Lyon 2:1 (2:4)

Borussia M. – Schalke 04 2:2 (1:1)