Velika pobjeda Lyona, golijada u belgijskom derbiju

getty images/david ramos

U najvećem derbiju osmine finala Europske lige Lyon je slavio protiv Rome rezultatom 4:2.

Francuska momčad slavila je sa 4:2, u utakmici s puno preokreta. Domaćin je poveo u osmoj minuti pogotkom Diakhabyja, ali Roma do kraja poluvremena preokreće golovima Salaha i Fazija.

Međutim, u drugom poluvremenu Lyon uzvraća. Prvo je Tolisso izjednačio u drugoj minuti nastavka, a rezervni igrač Fakir postiže gol u 74. minuti, samo tri minute nakon što je ušao s klupe.

Domaćini su veliku prednost stekli golom Lacazettea u posljednjoj minuti i sada sa dva gola prednosti čekaju uzvrat.

Genk je u gostima bio bolji od Genta sa 5:2 u najefikasnoj utakmici dana. Puno manje golova bio je u njemačkom derbiju, u kojem je Schalke kod kuće odigrao neriješeno s Borussijom Monchengladbach 1:1.

Isti rezultat bio je na utakmici Olympiacosa i Bešiktaša, dok je Celta uspjela savladati Krasnodar sa 2:1.