EL: United remizirao u Rostovu, Anderlecht slavio

Getty Images/Julian Finney

Na prva tri susreta osmine finala Lige Europe, vidjeli smo po jedan remi, pobjedu domaćina i pobjedu gostiju.

Manchester United, jedan od favorita za naslov u ovom natjecanju, remizirao je na gostovanju u Rusiji protiv Rostova, rezultatom 1:1.

United je prvi poveo, Ibrahimović je dodao do Mkhitarijana, koji i na trećoj uzastopnoj utakmici u Europi postiže pogodak. Prvi igrač Uniteda koji je to uspio još od Rooneya 2010. godine.

Ipak, remi Rostovu donio je Bukarov u 53. minuti. On je iskoristio asistenciju Kalacheva i volejem savladao Romera.

Anderlecht je slavio na gostovanju kod APOEL-a iz Nikozije sa 0:1, a strijelac pobjedničkog pogotka bio je Stanciu u 60. minuti.

Ajax je izgubio na gostovanju kod FC Kopenhagena sa 2:1. Za domaćine su zabili Falk i Cornelius, dok je za goste pogodio Dolberg.

Od 21:05 igra se preostalih pet susreta osmine finala.