EL: Gent izacio Tottenham, Kalinić zabio u porazu Viola

Europa League 23. velj 201722:50 > 22:55
Dan Mullan/Getty Images

U šesnaestini finala Europske lige, danas je odigrano 13 utakmica. Gent je priredio največe iznenađenje izbacivši Tottenham Hotspur. Fiorentina je ispala od Borussije Monchengladbach uz gol Nikole Kalinića.

Nogometaši Genta izacili su Tottenham Hotspur iz Europske lige i priredili najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela natjecanja. Prvu utakmicu je dobio Gent rezultatom 1:0, a u uzvratu je bilo 2:2, pa s ukupnim rezultatom 3:2 dalje ide Genk. U uzvratu su domaćini poveli golom Eriksena u 10. minuti. Ipak, deset minuta poslije gosti izjednačuju autogolom Kanea. U 61. minuti Wanyama dovodi ponovno “pijetlove” u vodstvo, a konačnih 2:2 postavlja Perbet u 82. minuti za veliko slavlje Genta.

Fiorentina je na stadionu Artemio Franchi poražena od Borussije Monchengladbach rezultatom 2:4. Domaćini su poveli sa 2:0 golovima Kalinića i Valera. Ipak, u nastavku gosti rade veliki preokret i zabijaju čak četiri pogotka. Čak tri pogotka je zabio Stindl, a još jedan je dodao Christensen. Ukupnim rezultatom 3:4 dalje prolazi Borussia.

Ajax je u uzvratnoj utakmici pobijedio Legiu iz Varšave rezultatom 1:0. Gol za pobjedu i prolaz zabio je Viergereve u 49. minuti. U prvoj utakmici je bilo 0:0, pa ukupnim rezultatom 1:0 Ajax prolazi dalje.

REZULTATI OSTALIH UTAKMICA ŠESNAESTINE FINALA: u zagradi su rezultati prvih utakmica

Osmanlispor-Olympiacos 0:3 (0:0)

Bešiktaš-Hapoel B.S. 2:1 (3:1)

Roma-Villarreal 0:1 (4:0)

Zenit-Anderlecht 3:1 (0:2)

Ajax -Legia 1:0 (0:0)

Apoel-Athletic 2:0 (2:3)

Genk-Astra 1:0 (2:2)

Sparta Prag-Rostov 1:1 (0:4)