Kakav peh! Čak osam igrača Rijeke zaraženo Covidom 19

Europa League 24. stu 202015:15 > 15:18
Foto HNK Rijeka

Hrvatski predstavnik u nogometnoj Europksoj ligi Rijeka objavio je u utorak kako je osam igrača zaraženo koronavirusom uoči putovanja u Napulj gdje će u četvrtak od 21 sat protiv domaćeg Napolija igrati susret 4. kola skupine F.

“Ovim putem obavještavamo javnost da je nakon novog kruga testiranja s današnjim danom (utorak, 24. studeni 2020.) osam igrača Hrvatskog nogometnog kluba Rijeka pozitivno na virus korone (COVID-19). Sukladno Zakonu o zaštiti osobnih podataka (GDPR), ne možemo objaviti identitet osoba pozitivnih na koronavirus. Navedeni igrači odradili su već period samoizolacije, ali s obzirom na pozitivan nalaz nisu u mogućnosti nastupiti”, stoji u priopćenju Rijeke.

Nakon tri odigrana kola u skupini F Rijeka je posljednja na ljestvici bez bodova, dok Napoli, kao i AZ Alkmaar te Real Sociedad, ima šest bodova.

Prošloga tjedna Rijeka je imala sedmoricu zaraženih igrača zbog čega je odgođen njezin susret 12. kola Prve HNL protiv Istre 1961 koji se trebao igrati u subotu 21. studenoga.

Ranije u utorak drugi je hrvatski predstavnik u Europskoj ligi, zagrebački Dinamo objavio kako uoči gostovanja kod austrijskog Wolfsbergera u četvrtak (18.55 sati) u momčadi nema zaraženih koronavirusom. (h)