KOMENTAR Rijeka muški pala, ali brine drugo poluvrijeme

Foto HNK Rijeka

Rijeka je izgubila od Napolija na Rujevici i time upisala treći poraz u Europskoj ligi

Nakon utakmice protiv Šibenika, većina ljudi bi vjerojatno pomislila da će Napoli na Rujevici zabiti jedno tri, četiri komada ako ne i više. Kad ono, Rijeka uraganski krenula. Od samog početka Simon Rožman je imao viziju i sve je dobro izgledalo. Udarni trojac Menalo, Murić i Kulenović igrali su fantastično, bili su nezaustavljivi i Napoli kao da je došao na izlet na Rujevicu.

Vratio se i Robert Murić, čovjek koji igra nevjerojatan nogomet i u prvih 15 minuta je pokazao sve što zna. Zabio je gol, sve je dobro krenulo, ali onda jedna ozljeda Murića kao da je unazadila Rijeku. Ušao je Yateke, i dalje je to lijepo izgledalo na terenu i djelovalo je da bi Riječani mogli zabiti još koji pogodak.

Ali sve što su uspjeli stvoriti u jedno 42 minute, to su upropastili i Napoli je to kaznio. U samoj završnici prvog poluvremena, Mertens je izvukao jednu spretnu loptu, pucao svom snagom, a lopta je završila na nozi Demmea i gosti iz Italije imali su 1:1 na poluvremenu.

Očito se i Gattuso zaderao u svlačionici na poluvremenu, jer bi zaista sramota bila da čovjek dva puta izgubi od Rijeke. Napoli se u drugom poluvremenu probudio, ubacio u višu brzinu i Rijeka se nije mogla izvući iz te kolotečine.

Još je i Braut zabio autogol nakon sat vremena igre, Rijeka je primila dva jeftina gola koja su ih koštali pa nećemo reći pobjede protiv Napolija, ali nekakvog velikog rezultata zasigurno jest. A greške koje je napravila Rijeka, Napoli sigurno ne prašta iako nisu ni oni odigrali nekakvu poštenu utakmicu da bi bili nešto previše impresionirani.

No, ono što posebno upada u oči kad već Talijani imaju 2:1 je bunker koji je igrala Rijeka. Umjesto da su pokušali stići do izjednačenja pa što bude, ni to se nije dogodilo. Osim toga, nakon sat vremena kao da je nedostajalo svježine i kondicije, nisu uspjeli složiti par dodavanja i pred Rožmanom je još puno posla.

Treba biti i realan i reći kako je Rijeka dobila skupinu sa Real Sociedadom i Napolijem, dva kluba koja imaju ogromnu kvalitetu i da nastupaju u Ligi prvaka. No, da se igra samo jedno poluvrijeme Rijeka bi uzela dosta bodova. I ono što treba napomenuti Rijeka u Europskoj ligi na Rujevici pokaže dva lica. Silovito krenu u prvom poluvremenu, igraju sjajno, u drugom potpuno nestanu. Svaki bod u preostale tri utakmice bit će velik kao kuća, ali Rijeka je zasad ostavila vrlo dobar dojam, ako izuzmemo prvo poluvrijeme protiv Alkmaara.