KRAJ: Rijeka upisala prvi poraz u grupnoj fazi EL

hnk rijeka

Riječane čeka novi težak dvoboj u Europskoj ligi, nakon Real Sociedada protivnik je Alkmaar od 21 sat

90′ Kraj utakmice na AFAS Areni, Rijeka je nakon odlične predstave protiv Sociedada na otvaranju ovaj put doživjela debakl u Nizozemskoj.

72′ Rijeka je konačno zabila, sjajnu je loptu primio Sandro Kulenović od Stjepana Lončara i zabio prvi gol Rijeke uopće u grupnoj fazi Europske lige.

60′ Momčad Simona Rožmana sada teško živi, domaćini i dalje povećavaju prednost, drugi pogodak u utakmici zabio je Gudmundsson.

51′ Bez većih promjena u Alkmaaru, novi pogodak za domaćine zabio je Karlsson.

45′ Poluvrijeme u Nizozemskoj, domaćini imaju 2:0. Teško će Rijeka ovakvim pristupom nešto više napraviti…

32′ Zaoštrila se igra u Nizozemskoj, strijelac drugog gola za Almaar Gudmundsson je dobio žuti, a i kod Rijeke je požutio Luka Menalo.

21′ Novi pogodak za domaćine, ispala je tamo riječka obrana, a Gudmundsson je primio sjajno dodavanje i bez većih problema matirao Nevistića.

13′ Sandro Kulenović dobio je žuti karton nakon nezgodnog starta. Malo kasnije i domaćini su dobili žuti, Koopmeiners je bio taj koji je upisan u bilježnicu suca Ivanova.

12′ Rijeka je sada imala stopostotnu priliku, Andrijašević je sjajnoi glavom opalio po golu Bizota, ali nizozemski vratar čudesno je obranio taj udarac.

6′ Velkovski je sada bio neoprezan u svom kaznenom prostoru, nezgodno je startao na igrača Almaara i domaćini su dobili penal. Siguran s bijele točke bio je Teun Koopmeiners.

Alkmaar je u prvom kolu senzacionalno slavio protiv Napolija. Iako je redove nizozemske momčadi poharao koronavirus, to ih nije omelo da upišu vrijedno slavlje. S druge strane, Riječani su u samoj završnici pali, slavio je Real Sociedad minimalnim rezultatom.

No, bilo kako bilo momčad Simona Rožmana je na Rujevici pokazala dobru predstavu protiv španjolske ekipe, a isto se očekuje i večeras na AFAS stadionu.

Izašli su i sastavi za večerašnji ogled u Alkmaaru, Rožman ima podosta problema sa sastavom, ali izgleda da je uspio naći kombinaciju koja će večeras tražiti pobjedu.

AZ ALKMAAR: Bizot – Svensson, Chatzidiakos, Martins Indi, Wijndal – Midtsjo, de Wit, Koopmeiners – Stengs, Gudmundsson, Karlsson.

RIJEKA: Nevistić – Tomečak, Escoval, Velkovski, Smolčić, Štefulj – Menalo, Pavičić, Andrijašević, Lončar – Kulenović.