Rožman: Ako sve bude išlo po planu, onda imamo šanse

Europa League 29. lis 202015:59 > 16:16
Foto: Alex Grimm, Bongarts

Rijeka večeras u 21 sat igra utakmicu drugog kola Europske lige protiv AZ Alkmaara

Nakon što su u prvom kolu poraženi od vedeće momčadi španjolske Primere Real Sociedada tek u sudačkoj nadoknadi, strateg Riječana ne želi ponovno tapšanje po ramenima zbog dobro odrađene utakmice, ali bez bodova.

Rijeka je u Nizozemsku došla s puno optimizma bez obzira na brojne izostanke. Od ranije nedostaju Galović, Murić i Arsenić, dok se Čerin razbolio prije polaska na put. Treba vidjeti hoće li najbolji igrač Andrijašević jer ima hematom, Capan je također upitan.

‘Izostanak svakog igrača je hendikep, pogotovo što je Čerin dobro igrao. Unatoč tome puno mi znači što su oni koji konkuriraju za njegovo mjesto gladni pokazati da mogu parirati na ovoj razini. Protiv Real Sociedada vidjeli smo da ovaj rang natjecanja ne dozvoljava ni pet loših minuta i zbog toga moramo biti maksimalni”, rekao je Rožman pa dodao:

”Imamo dvije varijante i vidjet ćemo što će biti. Puno ovisi i o Franku, za kojeg svi znamo koliko znači za ovu momčad. Capan nije još potpuno spreman zbog problema s aduktorom, nema nas puno, ali oni koji će startati pružit će svoj maksimum. U ovom trenutku u to nemam sumnje.”

O protivniku…

Imaju prvu postavu koja praktički stalno igra. Mala je razlika između AZ-a, koji je prije ove pandemije bio u boljoj formi od Ajaxa, i ovog sada. ‘Ključno je preživjeti njihove nalete i agresiju u prvih 15 minuta te ne razmišljati samo o obrani, nego biti opasni u napadu. Ako utakmica bude išla prema našoj strategiji, onda mislim da imamo velike izglede u završnici”, rekao je Rožman za Novi list.