KRAJ: Završena utakmica u Moskvi, Dinamu veliki bod

Europa League 29. lis 202014:27 > 14:43
GNK Dinamo Zagreb

Hrvatski prvak Dinamo večeras u 18:55 gostuje kod CSKA Moskve u drugom kolu Europske lige

90+4′ Kraj utakmice u Rusiji, CSKA je prijetio, ali nije uspio doći do pogotka. S druge strane, Modri mogu biti sretni što su izvukli bod.

90′ Četiri minute nadoknade u ruskoj prijestolnici, Jakić dobiva žuti karton. Oršić izašao, Moharrami unutra.

89′ Opasno je bilo sada u kaznenom prostoru Dinama, Jakić nije uspio zaustaviti Vlašića koji je ipak zapucao visoko iznad gola.

85′ Gončarenko šalje posljednjeg aduta u igru, Kristijan Bistrović je na terenu, izašao je Mario Fernandes.

80′ Nove promjene kod domaćina, ušli su Džagoev i Ahmetov, a na klupu su preselili Kučaev i Obljakov. I Dinamo je mijenjao, Perić na klupu, a unutra Kastrati.

74” Reagirao je na moskovskoj klupi i trener Gončarenko, izašao je Čalov, a ušao Gaich. Ozlijedio se i Ejuke, zamijenio ga je Sigurdsson.

70′ Gvardiol je sada opasno zaprijetio jednim dalekometnim udarcem, ali lopta se odbila od nekog od igrača ruske momčadi. Bit će korner.

65′ Mamić je prvi reagirao, iz igre izlaze Petković i Ivanušec, ulaze Gavranović i Jakić.

60′ Bruno Petković bit će prvi igrač koji će biti upisan u bilježnicu rumunjskog suca.

46′ Krenulo je drugo poluvrijeme u Moskvi, odmah je Dinamo imao dobru priliku, ali Ivanušecu nije dobro sjela jedna lopta, Odmah s druge strane pucao je i Vlašić, ali Livaković brani.

45′ Bez nadoknade u Moskvi, sudac Petrescu odmah je po isteku 45 minute svirao kraj prvog dijela.

42′ Osjeti se da su Modri pali, sada je najbolju priliku za rusku momčad imao i Nikola Vlašić, ali ponovno neprecizan.

38′ Kombinacija Vlašić-Ejuke ne odustaje, svim silama sada napadaju Moskovljani, ali Livaković spašava Modre.

29′ Ponovno je zaprijetio Vlašić iz slobodnog udarca sa otprilike 23 metara, Livaković izbija loptu u korner.

26′ Nova šansa za CSKA, Vlašić je ostavio loptu za Ejukea sa otprilike 18 metara, nigerijski nogometaš nije previše jako udario, ali zamalo je to pogodio.

22′ Evo i nešto opasnijeg udarca Nikole Vlašića, ali Livaković nije imao previše posla.

17′ Sada su i Modri zaprijetili, Mislav Oršić je pucao sa otprilike 17,18 metara, no Akinfejev je bio na mjestu.

14′ Teško sada živi Dinamo, Ejuke je provozao cijelu Dinamovu obranju, ali nasreću nije bio precizan.

10′ Opasnu su priliku imali sada domaćini, Fedor Čalov sjurio se sam u šesanestercu, pucalo, ali lopta odlazi pored gola.

1′ Krenula je utakmica na CSKA Areni, obje momčadi traže prvu pobjedu nakon remija u prvom kolu.

Stigli su i sastavi za drugu utakmicu Dinama u Europskoj ligi.

CSKA: Akinfejev – Zajnudinov, Magnusson, Divejev, Mario Fernandes – Obljakov, Maradišvili – Kučajev, Vlašić, Ejuke – Čalov.

DINAMO: Livaković – Gvardiol, Perić, Lauritsen, Stojanović – Franjić, Ademi – Oršić, Ivanušec, Majer – Petković.

Nakon neriješenog rezultata u prvom kolu protiv Feyenoorda, Dinamo je pred najtežim izazovom u ovoj skupini. Ruski CSKA predvođen fantastičnim Nikolom Vlašićem igra vrlo dobro ove sezone i favorit je u ovoj utakmici. U ruskom prvenstvu su trenutno na drugom mjestu sa samo dva boda zaostatka za vodećim Spartakom te jednim bodom prednost nad aktualnim prvakom Zenitom.

Nikola Vlašić je apsolutno najbolji igrač lige. Drugi je strijelac sa šest pogodaka, te prvi asistent s pet podijeljenih lopti za gol i nije tajna da se sva igra vrti oko njega. Osim njega nema igrača koji su tako kvalitetni, treba izdvojiti desnog beka Fernandesa koji je standardna član ruske reprezentacije, mladog Oblyakova te napadača Chalova.

Zoran Mamić je svjestan kvalitete hrvatskog reprezentativca te će se ruskoj momčadi vrlo vjerojatno suprotstaviti s nešto defanzivnijim sastavom u kojem će biti dva defanzivna vezna Jakić i Ademi, Ivanušec ispred njih te Majer na krilnoj poziciji. Drugo krilo će biti nezamjenjivi Oršić dok bi u vršku napada trebao igrati Gavranović. Jakić nije briljirao protiv Feyenoorda, ali dobit će ponovno šansu zbog svoje motoričnosti i vjerujemo da će njemu pripasti zadatak da čuva Vlašića koliko god je moguće.

Obrani će se priključiti napokon zdravi Leovac, na stoperskim pozicijama će biti Gvardiol i Lauritsen jer je Theophile ozlijeđen i na desnom beku je Stojanović.