Mikić za SK: Kada igra Petković, to je druga dimenzija

Europa League 23. lis 202012:57 > 13:06
Lintao Zhang/Getty Images

Nakon Dinamove neuvjerljive igre i remija u prvom kolu Europske lige protiv Feyenoorda prepričavaju se dojmovi dvoboja

Mnogi nisu zadovoljni viđenim na utakmici, a među njima je i bivši igrač Dinama i sadašnji pomoćnik Igora Bišćana u mladoj reprezentaciji Mihael Mikić.

Povezano

Popularnog ‘Miku’ smo uhvatili na biciklu, ali ni to ga nije spriječilo da nam kaže svoje mišljenje o jučerašnjoj utakmici i o trenutnoj situaciji u Dinamu.

SPORTKLUB: Kako ste vidjeli jučerašnju utakmicu Dinama i Feyenoorda?

MIKIĆ: Vidi se da Feyenoord svaki tjedna igra jake utakmice u vrlo jakoj ligi. Imao sam dojam kako su brži, jači i eksplozivniji te su izgledali za nijansu bolji. Samo je uz puno sreće i fantastičnog Livakovića Dinamo ostao netaknute mreže. Ne treba biti stručnjak i reći da je onaj crveni karton Feyenoordovog stopera okrenuo utakmicu, Dinamo je tada dobio prijeko potreban vjetar u leđa, ali na kraju ga nije iskoristio i moram reći da je remi ipak najrealniji rezultat.

SPORTKLUB: Igra dinamove obrane, ali i cijele momčadi u defanzivi nije bila dobra. Slažete li se s tim?

MIKIĆ: Vidjelo se da to ne funkcionira na najbolji način. Ponajviše bih izdvojio Danca Lauritsena koji u ovom trenutku nije kalibar za Dinamo u europskim utakmicama. Tek je došao i vidljivo je da mu još treba utakmica kako bi se uigrao s kolegama iz obrane. Slabo je odigrao i Jakić koji je bio vidno impresioniran, ali to je i normalno za neiskusnog igrača kojem je ovo bila prva utakmica u Europskoj ligi.

SPORTKLUB: Koliko je ovaj Dinamo slabiji od onog Nenada Bjelice?

MIKIĆ: Ovo je jedan drugačiji Dinamo, ovo je tranzicija i treba vremena da se uđe u optimalnu formu. Ima puno mladih igrača kojima treba vremena, ali problem je što u Dinamu nikada nema vremena, odmah se traži rezultat i pritisak je jako velik. Strašno nedostaje Olmo, to je vanserijski igrač koji je činio suigrače boljima i takvog trenutno Dinamo nema. Nema Gojaka i More koji su također bili vrlo bitni igrači u sredini, ali Dinamo ima kvalitetu na tim pozicijama. Uz iskusnog Ademija, tu su odlični Majer i Ivanušec koji su sposobni napraviti velike stvari.

SPORTKLUB: Kako komentirate da Ivanušec nije standardan ove sezone u Dinamu?

Daniel Kopatsch/Bongarts/Getty Images

MIKIĆ: Često s Igorom komentiramo njegove igre jer ga vodimo u mladoj reprezentaciji. To je igrač strašnog potencijala, ali ponekad se izgubi u toj svojoj kvaliteti. Govorimo mu da mora biti konkretniji, da koristi sav svoj talent u igri i onda će postati bolji igrač. Vidjelo se odmah čim je ušao u igru da radi razliku na terenu i vjerujem da će u nastavku sezone puno češće igrati od prve minute.

SPORTKLUB: Još jedna stvar o kojoj se uno priča ove sezone je igra Brune Petkovića. Nije na razini od prošle sezone, kako vidite njegovu igru?

MIKIĆ: Da se razumijemo, Petković je top igrač. Čim je jučer ušao u igru to je odmah bila druga dimenzija, On cijelo vrijeme igra sa uzdignutom glavom, vidi gdje su mu suigrači i to je velika stvar za jednog napadača. Istina je da nije u najboljoj fizičkoj formi, očito da mu nije dobro došla pauza zbog koronavirusa i mora mu biti jasno da jedino uz sportski život može biti na najvišoj mogućoj razini. Izbornik Dalić, ali i Zoran Mamić ga žele dići na razinu od prošle dvije sezone jer znaju o kakvom se fantastičnom igraču radi. Treba mu dati podršku, jer i kada nije potpuno spreman pokazuje da je igrač koji radi razliku na terenu.