KRAJ: Modri nisu uspjeli iskoristiti crveni kod gostiju

Marco Luzzani / Stringer

Drugi hrvatski predstavnik također večeras otvara Europsku ligu, od 21 sat na Maksimiru dočekuju momčad iz Rotterdama

90+4′ Kraj utakmice na Maksimiru, Feyenoord je bio bolji tijekom cijele utakmice, ali lopta nije htjela u gol. Dinamo je preuzeo inicijativu zadnjih 15-ak minuta, golova na kraju nije bilo

88′ Sjajne su sada prilike propustili Mislav Oršić i Arijan Ademi.

77′ Sada je Petković postao drugi igrač upisan u bilježnici finskog suca Gestraniusa.

73′ Igrač gostiju Senesi je dobio drugi žuti karton, što znači da mora napustiti teren. Modri imaju veliku priliku doći do pobjede.

54′ Mamić se odlučio na dvije promjene, Petković i Ivanušec su unutra, na klupu odlaze Gavranović i Kastrati.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme na Maksimiru, bez promjena i dalje.

45′ Kraj prvog dijela na Maksimiru, Dinamo može biti sretan što gosti još nisu poveli, očekuje se od Modrih da se probude u nastavku.

40′ Igrač gostiju Linssen uputio je dobar udarac glavom prema Livakoviću, ali vratar Modrih je to obranio. Odmah je i na drugoj strani Kastrati ubacio u šesnaestaerac gostiju, ali obrana gostiju izbija to.

28′ Gavranović je sada imao veliku priliku, ali golman gostiju je na pravom mjestu.

23′ Gosti iz Rotterdama zasad su bolji na Maksimiru, Modri ne mogu složiti jednu pravu akciju.

8′ Livaković sjajno brani udarac koji je izveo Berghuis!

7′ Jakić je sada nespretno startao u svom kaznenom prostoru. Gosti će dobiti kazneni udarac.

1′ Krenula je utakmica na Maksimiru, Modri odmah na početku imali dva kornera.

————————————————————

I drugi hrvatski predstavnik kreće u novu europsku avanturu, protivnik u prvom kolu Europske lige na Maksimiru od 21 sat je nizozemski Feyenoord.

Modri su uoči ogleda s Nizozemcima svladali Goricu 3:2, dok su večerašnji gosti iznenađujuće remizirali na svom terenu sa Spartom iz Rotterdama. Dinamu i Feyenoordu ovo će biti prvi susret uopće u povijesti. Sudac ogleda na Maksimiru je Finac Gestranius.

Stigli su i sastavi, Mamić je iznenađujuće ostavio Brunu Petkovića na klupi.

DINAMO: Livaković – Stojanović, Theophile Catherine, Lauritsen, Gvardiol – Kastrati, Jakić, Ademi, Majer – Oršić, Gavranović.

FEYENOORD: Bijlow – Nieuwkoop, Spajić, Senesi, Haps – Teixeira, Kokcu, Toornstra – Berghuis, Linssen, Diemers.