KRAJ: Sociedad u samoj završnici došao do sva tri boda

Foto HNK Rijeka

Od 18:55 sati na Rujevici u prvom kolu Europske lige Rijeka će ugostiti Real Sociedad

90+6′ KRAJ na Rujevici, Rijeka je odigrala odličnu utakmicu protiv gostiju iz San Sebastiana, ali momčad Simona Rožmana je fizički pala u završnici što je Sociedad iskoristio i došao do pobjede.

90+3′ Rijeka nije uspjela izdržati, Bautista je pogodio za vodstvo gostiju, vjerojatno i pobjedu.

90′ Teško sada živi Rijeka, šest minuta nadoknade do kraja.

87′ Izlazi i Lončar, Rožman uvodi Luku Capana. S druge strane ušao je Januzaj, izašao Portugues.

83′ Kakva sreća sada za Rijeku, Mikel Oyarzabal je izašao sam pred Nevistića, ali pogodio je lijevu stativu. Upravo je i izašao taj igrač, ulazi Jon.

77′ Izašao je i Kulenović, Rožman je u igru ubacio Ivana Lepinjicu.

71′ Vrlo brzo su i sada gosti tražili penal, Monreal je ušao u kazneni prostor, a lopta se od noge odbila do Tomečaka, ali o ruci nije bilo govora. Prva promjena i kod gostiju, izašao je Isak, a ušao Willian Jose.

66′ Rijeka je sada tražila penal, ali sudac iz Poljske Frankowski nije se oglasio.

62′ Andrijašević sada više ne može zbog ozljede, zamijenio ga je Yateke.

58′ Savršen centaršut je sada dočekao Sandro Kulenović, međutim lopta odlazi visoko iznad gola.

50′ Portu je sada promašio veliku priliku za goste, ali rezultat je i dalje 0:0.

46′ Krenulo je drugo poluvrijeme u Rijeci, obje momčadi su u istom sastavu kao i u prvih 45 minuta.

45′ Sjajan prvi dio na Rujevici, i jedna i druga momčad su mogli povesti, ali mreže ostaju netaknute.

45+1′ Riječka obrana stvarno igra fenomenalno, Portu se sada sjurio po kazenom prostoru, pokušao dodati Oyarzabalu, ali zadnja linija sjajno to čisti. Bit će jedna minuta nadoknade.

38′ Opet se Lončar našao u sjajnoj poziciji, no lopta je prošla pokraj lijeve vratnice.

35′ Gosti sijevaju sa svih strana, ali zasad je Rijekina obrana na vrhunskoj razini. Pavičić je novi igrač u biljžnici suca Frankowskog.

26′ Sada je i Real Sociedad zaprijetio, nakon jednog kornera lopta je došla do jednog od igrača gostiju koji je glavom pogodio gredu, ali lopta je na sreću otišla izvan terena.

22′ Sjajno igra Rijeka u ovim trenucima, sada se Lončar sjurio od centra prema vratima španjolske momčadi, ali opet Andrijašević nije mogao stići tu loptu.

19′ Sjurili su se domaćini po lijevoj strani, ali nije to uspio najbolje Andrijašević zahvatiti u gostujućem kaznenom prostoru.

16′ Korner za goste, ali sjajno je Ivan Nevistić očistio to pred svojim golom.

14′ Rijeka je sada opasno zaprijetila, prvo je Andrijašević zapucao u kaznenom prostoru, loptu je obranio Remiro, a lopta je došla do Lončara koji je ponovno zaprijetio, ali vratar gostiju je reagirao izvanredno.

6′ Gosti iz San Sebastiana krenuli su uraganski, zasad je lopta više u njihovim nogama.

1′ Krenula je utakmica na Rujevici, kapetan Riječana Franko Andrijašević odmah je dobio žuti karton.

—————————————————————————-

Momčad Simona Rožmana započinje svoju kampanju u Europskoj ligi. Kopenhagen je već davno zaboravljen, na startu je trenutni lider španjolske La Lige Real Sociedad. Susret na Rujevici započinje u 18:55 sati.

Rijeka je za vikend svladala Varaždin, dok je s druge strane momčad iz San Sebastiana poslala opasnu poruku Riječanima pobijedivši u Sevilli Betis 3:0. Ostala dva protivnika iz skupine F, Napoli i AZ Alkmaar igraju također u isto vrijeme u Napulju.

Stigli su i sastavi za dvoboj na Rujevici, Rožman se odlučio za nešto oprezniju varijantu, dok se trener gostiju Imanol Alguacil na teren odlučio poslati najjače raspoložive snage.

RIJEKA: Nevistić – Tomečak, Escoval, Velkovski, Smolčić, Štefulj – Pavičić, Čerin, Andrijašević, Lončar – Kulenović.

REAL SOCIEDAD: Remiro – Gorosabel, Elustondo, Le Normand, Monreal – Merino, Zubimendi, David Silva – Portu, Isak, Oyarzabal.