Mourinho: Nije fer to što se događa u Ligi prvaka

Europa League 21. lis 202019:25 > 19:39
Nikolay Doychinov/Getty Images

Jose Mourinho, trener Tottenhama vjeruje da može zadržati stopostotan učinak u Europskoj ligi. Portugalski stručnjak je do sada vodio klubove u dva izdanja drugog po snazi europskog natjecanja i oba puta osvojio trofej – sa Portom 2003. i Manchester Unitedom 2017. godine.

Getty Images/Clive Rose

Na otvaranju nove sezone u okviru grupe J Tottenham će ugostiti austrijski LASK.

Pokušat ćemo osvojiti Europsku ligu. Želim tri od tri. To je veoma dugo i teško natjecanje. Grupna faza zna da bude jako nezgodna“, izjavio je Mourinho.

Kao dodatnu teškoću, poznati trener navodi i dolazak klubova iz Lige prvaka.

Kada prođete u nokaut fazu, tu vam se pojavljuju trećeplasirani klubovi iz Lige prvaka. To i nije baš fer. U Europskoj ligi kada si treći u grupi završavaš natjecanje. Mislim da bi tako trebalo da bude i u Ligi prvaka”

Kroz Europsku ligu Tottenham bi mogao ponovno igrati Ligu prvaka.

Moj rekord u ovom natjecanju je sjajan. Nikada nisam ispao u grupnoj fazi. Bilo je poraza, ali to nikada nije bilo važno u konačnom zbiru. Krajnja pobjeda se samo računa“, rekao je Mourinho.