Mamić: Bjelica nije napravio ništa spektakularno

Srdjan Stevanovic/Getty Images

Modri su izborili europsku jesen protiv estonske Flore, trener Modrih čestitao je momčadi, ali smatra da još treba puno raditi

Dinamo je slavio s 3:1 i izborio skupinu Europske lige. Modre je u vodstvo doveo Gavranović, a na 2:0 povisio je i Ademi. Estonci su priredili lagani šok kada su smanjili na 2:1 u drugom dijelu, ali onda je kapetan Ademi zabio drugi pogodak i mirno priveo susret kraju.

‘Čestitke momčadi. Nije jednostavno igrati ovakve utakmice. Nakon propuštene prilike protiv Ferencvaroša nemaš pravo na krivi korak. Bili smo dobri u prvom poluvremenu i kontrolirali utakmicu. Onda smo u drugom, ne znam zašto, upali u nervozu i protivnik je to iskoristio. Na sreću, zabili smo treći gol i umirili utakmicu. Puno posla je još pred nama’ – rekao je Mamić koji se potom dotaknuo Gavranovića koji je napustio teren:

‘Gavranović se ničeg ne sjeća, zato je ostao u svlačionici. Uopće se ne sjeća prvog poluvremena. Volio bih znati što se dogodi u momčadi da onako padne zadnjih 10 minuta. Dogovor u svlačionici je bio drugačiji, nakon ona tri-četiri kornera Flore sami smo si stvorili nervozu’ – rekao je.

Na kraju je upitan osjeća li pritisak zbog rezultata koje je postigao Nenad Bjelica u Europi.

‘Ne osjećam pritisak Bjeličina rezultata. Nije meni to bilo nešto spektakularno, proljeće u Europi, ali ušli smo u šesnaestinu finala. nije to senzacionalan uspjeh. Želja je da budemo konkurentni da prođemo grupu i da napravimo lijepe stvari. Dinamo je klub koji nosi pritisak. Tko to ne može izdržati, nek ne bude tu’ – zaključio je.