UŽIVO Gotovo je! Galata zabio i drugi gol

Europa League 24. ruj 202019:17 > 19:24
Alexander Scheuber/Bongarts/Getty Images

U 20 sati u trećem pretkolu Europske lige snage će odmjeriti Galatasaray i Hajduk

78` GOOOL! Galatasaray vodi! Nakon prodora Emrea po lijevoj strani povratna lopta je stigla do Belhande koji je šutirao, a Posavec nije uspio skrenuti udarac izvan gola. Možda je Hajdukov vratar mogao bolje reagirati.

77` Posavec spašava Hajduk! Lopta se odbijala po Hajdukovom kaznenom prostoru i stigla do Diagnea koji je pokušao škaricama, a Posavec jedva uspija izbiti u korner.

68` Nova velika prilika za Hajduk. Jairo je sjajnim centaršutem pronašao Caktaša na 10 metara koji je iz prve tukao, ali je lošte zahvatio loptu i poslao ju preko gola. Ne ide danas Hajdukovom kapetanu…

57′ Galatasarayu je poništen gol! Feghouli je nakon ubačaja iz kuta tukao sa 16 metara i matirao Posavca, ali je Diagne bio ispred Hajdukovog vratara u zaleđu i suci su procijenili da ga je ometao.

55′ Grk Diamantakos je probio po desnoj strani i lijepo prnašao Caktaša koji je sa sedam metara loptu poslao nebu pod oblake! Šteta! Velika prilika za Hajduk

45` Kraj prvog dijela u kojem nismo vidjeli nijednu pravu priliku, ali Hajduk izgleda vrlo čvrsto i kompaktno te ovako trebaju nastaviti.

21` Nakon prodora Gyursca lopta je preletjela sve do peterca gdje je Jradi odlučio pokušati škaricama, ali je njegov atraktivan udarac završio metar iznad gola.

16` Evo opasne akcije Hajduk. Gyursco je majstorski proigrao Čolinu koji se sjurio po lijevoj strani i ubacio na pet metara gdje domaća obrana čisti.

10` Lijepa akcija Galate po desnoj strani, Feghouli je dobio loptu u prostor i ubacio, a Mujakić je to dobro zatvorio i izbio loptu u novi korner.

6` Diamantakos je izborio slobodnjak iz kojeg je Hajduk opet zaprijetio – Jurić je glavom pucao iznad gola.

Od početka utakmice pratite tekstualni prijenos..

Ono što smo i pretpostavljali, dogodilo se… Fatih Terim je na teren protiv Hajduka poslao šaren sastav zbog činjenice da za vikend igra najbitniju utakmicu sezone – derbi protiv Fenerbahčea.

Izašle su postave za današnju utakmicu. Napadač Marin Jakoliš opet će igrati na desnom beku. Marin je kod Igora Tudora nekoliko puta igrao na beku, no jasno je da se baš najbolje ne snalazi na toj poziciji. No, Todorović nije baš najspremniji u ovome trenutku pa se Vukas odlučio na njega.

Osim Jakoliša, iznenađenja nema, Hajduk u možda i najjačem sastavu ide na Turke.

Hajduk: Posavec; Jakoliš; Vušković, Mujakić, Čolina; Jradi, Caktaš, Jurić; Jairo, Gyurcso; Diamantakos.

Kod Galatasaraya je dosta promjena u odnosu na pobjedu protiv Basaksehira za vikend.

U prvih 11 nema Arde Turana, Falcaa i Belhande koji su ostali na klupi. Nema ni stožernog stopera Luyindame, desnog beka Elabdellaouia i lijevog beka Saracchija. No tu je nezgodni Senegalac Diagne koji je zabio dva komada Neftčiju…

Galatasaray: Fatih; Emre Tasdemir, Marcao, Donk, Linnes; Taylan Antalyali; Feghouli, Etebo, Omer, Babel; Diagne.