Tomić za SK: Šteta što u ovakvom sastavu igramo Europu

Europa League 23. ruj 202013:43 > 13:51
Foto: NK Lokomotiva Zagreb

Hrvatski doprvak i finalist Kupa Lokomotiva u četvrtak u 19 sati gostuje kod vodeće momčadi švedske lige Malmoa.

Da se radi o prošlosezonskoj Lokomotivi, sada bi sa velikim nestrpljenjem čekali ovaj susret 3. pretkola Europske lige. Međutim, ovosezonska Lokomotiva nije ni sjena onoj koja je bila druga u prvenstvu i igrala finale Kupa.

Glavni razlog je naravno prodaja najbitnijih igrača. Otišli su redom vratar Grbić, Kastrati, Uzuni, Jakić i Tolić. Peto nositelja igre momčadi Gorana Tomića. Dodatka otegotna okolnost je što nova Lokomotiva nije prošla prave pripreme i zato sada izgledaju puno slabije nego prošle sezone.

Trenera Gorana Tomića uhvatili smo nakon što se zajedno s momčadi smjestio u hotelu u Malmou.

SPORTKLUB: Sletjeli ste u Švedsku, kakva su očekivanja protiv Malmoa?

TOMIĆ: Gledajte, svatko želi proći dalje, ai moramo biti realni i reći da je Malmo favorit u ovoj utakmici. Pogotovo zato jer smo u ovako slabom sastavu u odnosu na prošlu sezonu. Zaista je prava šteta da nismo prošli prave pripreme kada smo već ostali bez pet stožernih igrača, ali što je tu je, igra se na jednu utakmicu i to je naša prednost. Moramo biti čvrsti, kompaktni i dobro se braniti ako želimo napraviti iznenađenje i proći dalje.

SPORTKLUB: Malmo je vodeća momčad švedske lige, ali je u maloj krizi. Gdje su oni najjači i što rade tako dobro?

TOMIĆ: Vrlo su okomiti, imaju puno iskusnih igrača i nekoliko jako dobrih pojedinaca. Igraju dosta strpljivo, ne jurišaju i to je nešto na što ćemo se morati prilagoditi. Mi ćemo morati biti jako kompaktni, jako čvrsti i pokušati iskoristiti svaku priliku koja nam se nudi jer ih neće biti previše. Ponavljam, dobili smo priliku igrati Europu i moramo dati sve od sebe da pokušamo proći bez obzira na sastav u kojem ćemo igrati.

SPORTKLUB: Hoće li Sammir biti u početnom sastavu protiv Malmoa?

TOMIĆ: Sammir će krenuti od početka jer je to iskusan igrač koji zna kako igrati ovakve utakmice. Znate, imamo jako mladu momčad i potrebno je da svaki iskusni igrač da svoj obol i vodi te dečke u ovakvim utakmicama. Znamo da je prije skoro deset godina srušio Malmo u dresu Dinama i ne bi bilo loše kada bi to ponovio i sutra.

SPORTKLUB: Lokomotiva na početku prvenstva ne izgleda ni blizu one od prošle sezone, jeste li to očekivali?

TOMIĆ: Onaj tko bar malo razumije nogomet očekivao je takav pad zbog odlaska mnogo igrača i zbog malo vremena za pripremu. Pa mi se uigravamo u prvenstvenim utakmicama! Tražim najbolji mogući sastav protiv ekipa koje su već uigrane i to nimalo nije lako. Međutim, moram reći da je tu bilo i dosta individualnih grešaka koje su nas koštale bodova u posljednje dvije utakmice.

SPORTKLUB: Što možemo očekivati od takve Lokomotive ove sezone?

TOMIĆ: Gledajte, ima još tri tjedna do kraja prijelaznog roka i nadam se da će nam doći još koji igrač. Međutim, moramo biti realni i znati da ćemo jako teško, gotovo nemoguće ponoviti onakvu igru i rezultat od prošle godine. Jedan ciklus je završio, sada krećemo u novi, ponovno stvaranje novih igrača i realno je da ćemo se boriti za sredinu ljestvice.

NK Lokomotiva Zagreb

SPORTKLUB: Je li malo i demotivirajuće nakon fantastične prošle sezone znati da ove neće biti ni približno tako dobro? Jeste li možda imali kakve konkretne ponude drugih klubova?

TOMIĆ: Sigurno nije lako, ali ja sam trener koji voli raditi s mladima i razvijati ih. Lokomotiva je jedan vrlo stabilan klub koji je otkad sam ja trener napravio odlične rezultate i zato ću se fokusirati samo na rad s ovim igračima koje imam, neću žaliti zbog onih koji su otišli. Bilo je nekih ponuda na stolu, ali me nisu zadovoljile tako da sam odlučio ostati.