United prošao, večer ludih preokreta

Europa League 8. pro 201620:55 > 20:59
Getty Images/Shaun Botterill

Nogometaši Manchester Uniteda u Odesi su pobijedili Zorju 2-0 potvrdivši prolaz u drugi krug natjecanja Europske lige.

“Crveni vragovi” su rutinski odradili posao na gostovanju Zorji, i slavili sa 2:0. Henrika Mhitarjana je postigao prvi gol u dresu Uniteda u 48. minuti, a pobjedu je osigurao Zlatan Ibrahimović dvije minute prije kraja.

U drugom susretu iz A skupine Fenerbahče je u Rotterdamu pobijedio Feyenoord 1-0 osvojivši prvu poziciju. Pogodak odluke zabio je Moussa Sow u 22. minuti.

Anderlecht je imao dva boda više, a nakon prvog poluvremena i dva pogotka prednosti. Međutim, Francuzi su odigrali sjajno drugo poluvrijeme i s tri gola okrenuli su rezultat i izborili pobjedu. Čak su i promašili jedan kazneni udarac.

Jedan od dva najuzbudljivija duela ove večeri odigran je u Briselu, u okviru grupe “C” – St. Etienne je gubio na poluvremenu od domaćeg Anderlehta sa 2:0, u drugom poluvremenu promašio penal, ali potom u periodu od 62. do 73. minute postigao tri gola i stigao do pobjede koja mu je obezbijedila prvo mjesto u grupi.

AZ je nanio prvi poraz Zenitu u Grupi “D”, rezultatom 3:2, i tako se plasirao u sljedeću rundu, dok je Maccabiju iz Tel Aviva pobjeda protiv Dundalka 2:1 donjela samo treće mjesto.

Dramatičan rasplet viđen je u grupi E – Astra je kod kuće igrala bez golova sa Romom, ali ide dalje pošto je Austrija ispustila pobjedu na gostovanju Viktoriji Plzen.