"Sveci" se osvetili za poraz u prošlom kolu

Europa League 3. stu 201623:29 > 23:33
Getty Images/Ian Walton

U derbiju večeri u Ligi Europe, Southampton je nakon preokreta savladao Inter i na taj način im se osvetio za poraz u prethodnom kolu.

Inter je poveo u 33. minuti preko svog najboljeg igrača Maura Icardia.

Dušan Tadić je imao priliku izjednačiti u posljednjoj minuti prvog poluvremena, ali je njegov šut obranio sjajni Samir Handanović.

Zanimljivo kako je golman Intera i dalje nesavladan s bijele točke u ovom natjecanju, nakon što je obranio sva tri penala.

Međutim, ni Slovenac nije uspio da spriječiti preokret „Svetaca“ u drugom poluvremenu. Virgil van Dijk, jedan od najboljih defanzivaca u ovom trenutku u Europi, poravnao je na 1:1 u 64. minuti, a samo pet minuta kasnije Southampton stiže do vodstva, zahvaljujući Nagatomou, koji je postigao autogol.

Getty images/Michael Steele

Southampton je nakon ove pobjede na drugom mjestu u grupi K iza Sparte, koja je također zabilježila pobjedu, kući protiv Hapoela 2:0.

Za izuzetno efikasan dan u Ligi Europe, pobrinuli su se nogometaši Genta i Šahtara, koji su u Belgiji odigrali 3:5. Kiša golova viđena je i u Amsterdamu, gdje je Ajax umalo ispustio prednost od 3:0 protiv Celte. Na kraju je bilo 3:2.

Iznenađenje dana je priredio turski Osmanlispor, koji je u gostima bio bolji od Villarreala 2:1.