EL: Dva gola Kalinića, isključen Brozović

Europa League 20. lis 201623:00 > 23:10
Gabriele Maltinti/Getty Images

U prvim utakmicama trećeg kola Europske lige istakao se hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić s dva gola za Fiorentinu, dok je Marcelo Brozović u dresu Intera isključen.

Fiorentina je gostovala kod češkog Slovan Libereca i slavila s 3-1, a Kalinić je svakako zaslužan za odlično otvaranje dvoboja pogocima u 8. i 23. minuti. Kalinić je na terenu ostao do 53. minute kada ga je zamijenio Cristian Tello, dok je Milan Badelj odigrao cijelu utakmicu.

Marcelo Brozović se nakon mjesec dana vratio u sastav Intera, ali taj povratak neće pamtiti po dobrome, iako je Inter slavio doma protiv Southamptona s 1-0. Brozović je zaradio isključenje u 77. minuti, ali Englezi nisu uspjeli realizirati igrača više dokraja.

Ivan Perišić u igru je ušao u 86. minuti umjesto Edera, a Inter je, unatoč pobjedi, ostao zadnji u skupini.

Šahtar je doma razbio belgijski Gent s 5-0, a cijelu utakmicu za domaće odigrao je kapetan Darijo Srna, dok je Eduardo ušao u igru u 81. minuti.