Man Utd uz puno muke izbacio hrabri Kopenhagen

Europa League 10. kol 202023:47 > 23:51
(Photo by Michael Regan/Getty Images)

Manchester United se plasirao u polufinale Europske lige nakon što je poslije 120 minuta igre izbacio Kopenhagen. Na stadionu u Koelnu bilo je 1:0 za Crvene vragove.

Prva situacija vrijedna spomena dogodila se u 22. minuti. Manchester United se ponadao da će dobiti penal, ali je sudac nakon asistencije VAR tehnologije pokazao da neće biti udarca s bijele točke.

Mreža Kopenhagena se zatresla u nadoknadi prvog dijela kada je pogodio Greenwood. Međutim, slavlje nije dugo trajalo jer je krilni napadač bio u zaleđu pa je VAR poništio gol.

U 61. minuti rukavice Romera zagriao je Wind, ali je ostalo 0:0. Dvije minute kasnije uzvratio je engleski predstavnik preko Fernandesa, i nakon toga bez promjena. VAR je u 81. minuti poništio penal za Kopenhagen, dok je odličnu šansu u 84. minuti imao Martial, ali je Johnsson to izvadio. Na kraju se otišlo u produžetke.

Na startu produžetaka opet je morao raditi VAR. Ovaj put sudac Turpin je dosudio penal za Manchester United, a Fernandes je bio siguran za vodstvo Crvenih vragova u 95. minuti.

U preostalom vremenu Englezi su bez većih problema sačuvali prednost. Danci su pokušavali doći do izjednačenja, ipak, rezultat se nije mijenjao. Hrvatski igrači Bbartolec i Mudražija odigrali su po 15 minuta u ovoj utakmici.

Manchester United će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Seville i Wolverhamptona. Oni svoj četvrtfinalni dvoboj igraju sutra.