EL: Inter nakon lude utakmice prošao u polufinale

Europa League 10. kol 202022:53 > 22:59
(Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Milanski Inter slavio je s 2:1 protiv Bayer Leverkusena i plasirao se u polufinale Europske lige

Luda utakmica u Koelnu koja je imala apsolutno sve što možemo tražiti od jedne utakmice. Talijani su mogli sve rješiti već u prvih pola sata jer su vodili 2:0 i uz to promašili dvije stopostotne prilike. Prvi pogodak postigao je Barella u 15. minuti, dok je Lukaku povećao na 2:0 šest minuta kasnije.

Nijemci su iskoristili što su gubili samo 2:0 i do poluvremena smanjili na 2:1 pogotkom Havertza. U drugom dijelu momčad Antonia Contea bila je ponovno bolji suparnik i da niej bilo finskog vratara Lukasa Hradcekog na golu Bayera njegova momčad bi puno teže stradala u ovoj utakmici.

Treba spomenuti da je glavni sudac susreta Carlos Del Cerro dosudio dva kaznena udarca za Inter, ali je oba nakon sugestija sudaca iz VAR sobe poništio.

Naš veznjak Marcelo Brozović odigrao je cijelu utakmicu. Inter će u polufinalu igrati protiv pobjednika dvoboja Shaktar Basel koji se igra sutra.