EL: Asistencija Brekala, važno slavlje Ukrajinaca

Europa League 12. ožu 202023:13 > 23:14
Stuart Franklin / Staff

Hrvatski reprezentativac Josip Brekalo bio je asistent za gol Wolfsburga koji je pred praznim tribinama svog stadiona u prvoj utakmici osmine finala Europa lige izgubio od Šahtara s 1-2.

Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Šahtar je poveo preko Moraesa (17), a pet minuta kasnije Kovalenko je promašio kazneni udarac. U sudačkoj nadoknadi dosuđen je i kazneni udarac za Nijemce, ali se Weghorst tragikomično poskliznuo prilikom izvođenja. U 48. minuti izjednačio je Brooks na dodavanje Brekala, a u 73. minuti gosti su došli do pobjede nakon što je zabio Antonio.

Bayer je u Glasgowu s 3-1 pobijedio Rangerse golovima Havertza (37pen), Aranguiza (68) i Baileya (88), dok je strijelac za Škote bio Edmundon (75). Borna Barišić odigrao je cijelu utakmicu za Rangerse.

Na praznom stadionu Karaiskaki u Pireju, Olympiacos i Wolverthampton odigrali su 1-1. Grci su u 29. minuti ostali bez isključenoga Semeda, ali su ipak poveli u 54. preko El Arabija. Englezi su izjednačili u 68. minuti golom Pedra Neta.

Nogometaši Manchester Uniteda i Basela načinili su veliki korak prema plasmanu u četvrtfinale Europske lige nakon što su u prvim susretima osmine finala ostvarili uvjerljive gostujuće pobjede.United je u susretu igranom pred praznim tribinama Linzer stadiona u Linzu pobijedio LASK sa 5-0, dok je Basel u Frankfurtu, također pred praznim tribinama, pobijedio Eintracht sa 3-0. Slavio je i Istanbul Basaksehir koji je pobijedio FC Kopenhagen sa 1-0. (HINA)