Debakl nad debaklima, Arsenal ispao golom u 120. minuti

Europa League 27. velj 202023:12 > 23:15
Mike Hewitt - FIFA/FIFA via Getty Images

Nogometaši Olympiacosa večeras su u fantastičnoj utakmici na Emiratesu pobijedili Arsenal sa 2:1 nakon produžetaka i tako se senzacionalno plasirali u osminu finala Europske lige.

Arsenal već duže vremena nema pobjednički mentalitet, a to se pokazalo i danas.

“Klub je jednostavno izgubio dušu”,  rekao bi Arsene Wenger.

Arsenal je u prvoj utakmici u Pireju slavio sa 1:0 i činilo se da su jednom nogom već u osmini finala ovog natjecanja. No, Olympiacos je u London došao se nadigravati što očito igrači Arsenala nisu očekivali.

Također, veliki broj navijača Olympiacosa stigao je na Emirates što je bio dodatan motiv za igrače gostujućeg sastava. U prvom poluvremenu obje ekipe imale su nekoliko dobrih prilika, ali se rezultat nije mijenjao.

I onda na samom početku drugog poluvremena šok za domaće. Nakon kornera Cisse se odlično snašao u petercu Arsenala i pogodio je glavom za 0:1 i tako vratio stvari na početak.

Nakon primljenog gola Arsenal je krenuo vrlo ofenzivno kako bi došao do gola i izbjegao produžetke. Topnici su imali nekoliko solidnih prilika, ali nisu mogli pronaći put do mreže grčke momčadi, te smo gledali dodatnih pola sata.

Arsenal je vršio pritisak tijekom oba produžetka, dok je Olympiacos čekao šansu iz protunapada.

I kada se mislilo da ćemo gledati penale Arsenal je uspio doći do gola. To se dogodilo u 112. minuti kada je sjajan gol škaricama postigao Aubameyang i činilo se završio posao u ovom dvoboju.

No, u 120. minuti Olympiakos je postigao drugi gol i poveo sa 2:1. Masouras je asistirao, a gol za nevjerojatno slavlje gostujućih navijača postigao je El Arabi koji je tako odveo svoj sastav u osminu finala!