EL: Rangers slavio i u uzvratu, Barišić odličan

Europa League 26. velj 202020:02 > 20:07
Ian MacNicol/Getty Images

Danas je odigran prvi u nizu uzvratnih susreta 1/16 finala Europske lige. Braga je na svom stadionu ugostila Rangers, a gosti iz Škotske su na kraju slavili pobjedu rezultatom 0:1.

Kako je Rangers i prvi dvoboj na svom Ibroxu, nakon velikog preokreta, dobio sa 3:2, večerašnjim slavljem je samo potvrdio plasman u osminu finala Europske lige.

Iako je Braga bila ta koja je morala “ganjati” rezultat, Rangers je bio puno opasniji većim djelom susreta.

Domaći su u prvom poluvremenu imali šanse preko Paulinha, da bi Rangers u 44. minuti dobio penal zbog igranja rukom Mela da Silve u vlastitom kaznenom prostoru.

Ianis Hagi je preuzeo odgovornost, ali je golman Brage sjajno intervenirao i spasio svoj tim. Tako se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Ipak, Rangers u 61. minuti stiže do prednosti.

Visoko je stajala ekipa Brage, a to je iskoristio mladi Hagi, sin Maradone s Karpata, i bez gledanja poslao sjajnu dugu loptu za Kenta koji ovaj put nije propustio veliku šansu, pa je pogodio za 0:1.

Zatresla se mreža gola Brage i u 77. minuti, ali je gol Scotta Arfielda poništen zbog zaleđa.

Prvu pravu šansu u drugom poluvremenu Braga je imala u 71. minuti, ali je Paulinhov šut zaustavila vratnica. Isti igrač se našao u sjajnoj poziciji i u 81. minuti, ali ni ovaj put nije uspio pogoditi.

Tako je do kraja ostalo 0:1 i Rangers je proslavio prolaz u osminu finala EL.

Borna Barišić je odigrao cijelu utakmicu, dok Nikola Katić nije ulazio u igru.