EL: Ludnica u Švedskoj, Sporting pregazio PSV

Europa League 28. stu 201923:14 > 23:22
Lars Dareberg/Ombrello/Getty Images

Malmö je u najboljoj utakmici kola pobijedio kod kuće Dinamo Kijev sa 4:3 i ostao u igri za plasman u sljedeću fazu

Poveli su domaći preko Bengtssona već u drugoj minuti susreta, da bi Dinamo do odlaska na odmor stigao do preokreta. Mykolenko je u 18. poravnao na 1:1, da bi za 1:2 pogodio Tsygankov u 39. minuti.

Povezano

Postavio je tada Tsygankov rezultat prvog dijela, ali domaći za manje od 15 minuta igre u nastavku stižu do preokreta. Rosenberg je u 48. poravnao na 2:2, da bi 3:2 bilo nakon gola Rakipa u 57. minuti.

Osam minuta kasnije Sydorchuk dobija drugi žuti karton i Dinamo se nalazi u velikim problemima. Ipak, ukrajinski klub i sa igračem manje uspijeva poravnati. Igrala se 77. minuta kada je Verbić pogodio za 3:3.

Malme je napadao u finišu, dobru šansu je u 88. minuti imao Palmeiro, ali nije uspijevao doći do gola. Ponadali su se gosti da će sačuvati remi, a onda u šestoj minuti sudačke nadoknade Berget šalje savršenu loptu za Rosenberga koji pogađa za konačnih 4:3 i veliko slavlje domaćih navijača.

U drugom susretu Grupe B odigranom večeras, Kopenhagen je na gostovanju u St. Gallenu kod Lugana slavio minimalan trijumf (0:1). Pobjedonosni gol je postigao Thomasen u 27. minuti susreta.

Nakon pet odiganih kola situacija u Grupi B je sljedeća: Prvi je Kopenhagen sa devet bodova, Malmo na drugoj poziciji ima osam, a Dynamo na trećoj šest. Lugano je četvrti sa samo dva boda.

Sporting je kod kuće deklasirao PSV sa 4:0. Pogotke su postigli Phellype, Mathieu i dva Fernandes. U toj skupini LASK je u gostima pobijedio Rosenborg sa 2:1 i skočio na drugo mjesto. Sporting je prvi sa 12, LASK drugi sa 10, dok je PSV treći sa 7. Rosenborg je bez bodova na začelju.

Od ostalih dvoboja izdvajamo pobjede Celtica nad Rennesom od 3:1 i Lazia nad Clujem od 1:0.