28.11.2019 | 21.08

Partizan ispustio NEMOGUĆE i ispao iz Europske lige

FK Partizan Beograd

Srpski prvoligaš Partizan protiv Az Alkmara ispustio je pobjedu u posljednjih nekoliko minuta dvoboja

Stadion Partizana, Partizan

Srdjan Stevanovic, Getty Images

Partizanu je trebala pobjeda u Nizozemskoj da bi ostao u igri za prolaz skupine. Krenuli su fantastično, preko Japanca Asana i Gvinejca Soumaha došli su do vodstva od 2:0 na poluvremenu.

U drugom dijeli su domaćini krenuli po pogodak, ali Partizan se držao. Da bi situacija bila još bolja za Partizan, pobrinuo se domaći igrač Boadu koji je dobio crveni karton u 84. minuti.

No, tada su se očito gosti previše opustili i Alkmaar sa dva pogotka dolazi do zlata vrijednog boda i osigurava prolazak grupne faze. Junak domaćina bio je Druijff koji je postigao oba pogotka. Prvi u 86. minuti, a drugi u trećoj minuti sudačke nadoknade. Nevjerojatan šok za Partizan koji je ispustio nemoguće i na taj način ispao iz Europske lige kolo prije kraja.