Munir razbio Dudelange, PSV ponižen kod LASK-a

Europa League 7. stu 201920:58 > 21:05
getty images/david ramos

Prvi dio utakmica četvrtog kola Europske lige je iza nas, a posebno je inspiriran bio napadač Seville Munir

Nogometaši Seville večeras su u gostima pobijedili Dudelange sa 5:2 u utakmici četvrtog kola grupne faze Europske lige.

Utakmica Dudelangea i Seville igrala se na stadionu Josy Barthel koji je zaista u užasnom stanju. No, i pored toga vidjeli smo šest golova, a španjolski klub  je slavio s uvjerljivih 5:2.

Sevilla je povela već u 17. minuti kada je Dabbur pogodio na asistenciju Lopesa. Samo deset minuta kasnije bilo je 0:2, a ovaj put strijelac za Sevillu bio je Munir.

Munir je u centru pažnje bio i u 33. minuti kada je postigao sjajan gol iz slobodnog udarca za 0:3. Do kraja prvog dijela gosti su postigli i četvrti gol, a po drugi put u listu strijelaca upisao se Dabbur.

U 67. minuti Munir je kompletirao hat-trick golom za 0:5. No, do kraja dvoboja Dudelange je ublažio poraz. Na scenu je stupio Sinani koji je s dva gola smanjio na 2:5.

U istoj grupi na Cipru APOEL je savladao Qarabag rezultatom 2:1. Qarabag je poveo u desrtoj minuti golom Medvedeva, no APOEL je došao do preokreta u drugom dijelu. Prvo je u 59. minuti domaći sastav poravnao na 1:1 preko Lucasa, a onda je pobjedu APOEL-u donio Ioannou u 88. minuti kada je zabio za 2:1.

Nakon četiri kola Sevilla je prva sa 12 bodova, dok APOEL i Qarabag imaju po četiri boda. Dudelange je posljednji s tri boda.

Dosta uzbuđenja bilo je i u grupi D. Sporting iz Lisabona je bez većih problema u gostima pobijedio Rosenborg sa 2:0. Gosti su poveli u 16. minuti preko Coatesa, dok je konačnih 0:2 postavio Bruno Fernandes sjajnim golom u 38. minuti.

U istoj grupi LASK je na svom terenu ubjedljivo savladao PSV sa 4:1. Gosti su poveli sa 0:1 golom Schwaaba, ali je LASK u drugom dijelu došao do preokreta i pobjede.

LASK je na kraju slavio sa 4:1, a golove za austrijski klub postigli su Ranftl i Frieser, dok je dva gola zabio Klauss.

U ovoj grupi prvi je Sporting sa devet bodova, dok LASK i PSV imaju po sedam. Posljednji je Rosenborg bez bodova.

Vrijedi još izdvojiti i susret iz Rima gdje je Celtic odnio sva tri boda u susretu s Laziom. Bilo je 1:2 u grupi E.