06.11.2019 | 19.10

'Arsenal je društveni eksperiment...'

Arsenal FC

U prvom susretu 4. kola F skupine Europske lige Arsenal je na gostovanju u Portugalu odigrao 1-1 protiv Vitorije Guimaraes ispustivši pobjedu u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Octavio Passos / Stringer

Tako se u trećoj utakmici zaredom dogodilo da Topnici u završnici susreta gube bodove, tj. ispuštaju pobjedu. Najprije protiv Liverpoola u liga kupu primaju gol za 5:5 u 94. minuti, potom im Wolverhampton u ligi na Emiratesu stavlja u 76. za 1:1, a sada im je to napravila i portugalska Vitorija.

Jedan od razočaranih navijača duhovito je napisao na Twitteru:

- Arsenal je društveni eksperiment kojim se želi pronaći granica samoozljeđivanja kod ljudi.

Zatražio je da se retvitanjem te objave podigne svijest o tom problemu. Zasad ima preko 600 retweetova.

Bila je to skromna utakmica bez previše prilika, a sve najvažnije dogodilo se u zadnjih deset minuta.
Arsenal je poveo u 81. minuti golom Skhodrana Mustafija koji je zabio glavom na ubačaj Nicolasa Pepea, a izjednačio je Bruno Duarte u drugoj minuti sudačke nadoknade.
U posljednjim trenucima susreta Mustafi je pogodio i vratnicu, ali svog gola nakon što je pucao Duarte.
Zanimljivo, bila je to rekordna 78. utakmica Arsenalova menadžera Unaia Emeryja u Europskoj ligi. Španjolski stručnjak je i rekorder s tri osvojena trofeja u ovom natjecanju na klupi Seville.
U drugom susretu iz ove skupine u četvrtak će snage odmjeriti Standard Liege i Eintracht Frankfurt.
Na ljestvici vodi Arsenal sa 10 bodova, Eintracht ima šest, Standard tri, a Vitorija je na začelju s prvim osvojenim bodom.