Arsenal preokretom, Celtic do pobjede

Europa League 24. lis 201923:17 > 23:24
Catherine Ivill Getty Images Sport

Utakmice Europske lige od 21h donijele su nova uzbuđenja, a posebno je zanimljivo bilo na Emiratesu

U susretu 3. kola E skupine Europske lige Celtic je pobijedio Lazio sa 2-1 okrenuvši rezultat u drugom poluvremenu, Arsenal je u susretu F skupine dva puta gubio protiv Vitorije Guimaraes, ali je na koncu pobijedio sa 3-2, dok je Eintracht u Frankfurtu pobijedio Standard sa 2-1.

Lazio je u Glasgowu u susretu koji je vodio naš Ivan Bebek, vodio 1-0 i imao zicer za 2-0, ali je na koncu ostao bez bodova.

Talijanski sastav je stigao do prednosti u 40. minuti nakon brze konte koju je pogotkom završio Manuel Lazzari. U 65. minuti gosti su imali možda i meč loptu, Correa je sam krenuo prema suparničkom golu, no pogodio je vratnicu. Tri minute kasnije izjednačio je Ryan Christie, a pobjedu domaćinu donio je Jullien pogotkom u 89. minuti.

U drugom susretu iz skupine Cluj je u Francuskoj pobijedio Rennes sa 1-0 u susretu s čak tri crvena kartona i jednim promašenim jedanaestercom.

Ključni trenutak utakmice dogodio se već u petoj minuti kada je domaći vratar Mendy zaradio crveni karton zbog prekršaja izvan kaznenog prostora. Gosti su igrača više iskoristili četiri minute kasnije golom Cipriana Deaca. Rennes je mogao izjednačiti u 28. minuti, ali M’Baye Niang nije iskoristio kazneni udarac pucavši pored gola.

U prvoj minuti nastavka domaćin je ostao bez još jednog igrača, a isključen je Eduardo Camavinga, a osam minuta prije kraja i gosti su ostali bez jednog igrača nakon što je isključen Mateo Sušić.

Na ljestvici vodi Celtic sa sedam bodova, Cluj ima šest bodova, Lazio tri, a Rennes jedan bod.

U skupini F Arsenal i Vitoria Guimaraes su odigrali sjajnu utakmicu u kojoj su Portugalci dva puta vodili, ali je pobjeda pripala domaćinu.

Edwards je doveo Vitoriju u vodstvu u 9. minuti, izjednačio je Martinelli u 32. minuti, no pet minuta kasnije Bruno Duarte dovodi goste do nove prednosti. “Topnici” su deset minuta prije kraja izjednačili golom Pepea iz slobodnog udarca, a isti je igrač u sudačkoj nadoknadi novim golom iz slobodnjaka donio treću pobjedu londonskom sastavu.

U drugom dvoboju Eintracht je pobijedio Standard Liege sa 2-1. Golove za njemački sastav zabili su David Abraham (28) i Martin Hinteregger (73), dok je pogodak za goste zabio Amallah u 82. minuti.

Arsenal vodi na ljestvici s devet bodova, Eintracht ima šest bodova, Standard tri, a Vitorija je na nuli.

U skupina B Dynamo Kijev i Kopenhagen su odigrali 1-1.

Danci su stigli do prednosti već u 2. minuti golom Pierosa Sotirioua i uspjeli su obraniti prednost do kraja poluvremena. Ipak, Dynamo je izjednačio u 53. minuti preko Artema Šabanova.

Josip Pivarić nije igrao za Dynamo, dok je Karlo Bartolec odradio cijeli susret za goste.

U drugom susretu Malmo je pobijedio Lugano sa 2-1. Jo Inger Berget (13-11m) i Guillermo Molins (33) su zabili za domaćine, a Alexander Gerndt (50) za goste.

Na ljestvici vode Kopenhagen, Dynamo i Malmo sa po četiri boda, dok Lugano ima jedan bod.