Zanimljivo u Europi- Vida griješio, Barišić asistirao

Europa League 24. lis 201921:19 > 21:26
Michael Regan/Getty Images

Dio utakmica Europske lige od 19h se odigrao, a bilo je i dosta hrvatskih predstavnika

U susretu 3. kola H skupine Europske lige CSKA je u Moskvi izgubio od Ferencvarosa sa 0-1 upisavši i treći poraz. U skupini K treću utakmicu izgubio je i Bešiktaš koji je u Istanbulu poražen 1-2 od Brage, dok je Roma je u dvoboju skupine J po jakom pljusku u Rimu odigrala 1-1 protiv Borussije Moenchengladbach nakon što su gosti izjednačili u sudačkoj nadoknadi.

CSKA niti nakon trećeg kola nema niti jedan bod. Ruski velikan je nakon poraza od Ludogoreca (1-5) i Espanyola (0-2) izgubio i od Ferencvarosa, a pogodak odluke zabio je Roland Varga u 86. minuti.

Nikola Vlašić je odigrao cijeli susret za CSKA, Kristijan Bistrović je ušao u igru u 61. minuti, dok Zvonimir Šarlija nije nastupio.

U drugom susretu Espanyol je na gostovanju pobijedio Ludogorec sa 1-0, a pobjedu Španjolcima donio je Victor Campuzano golom u 13. minuti.

Na ljestvici vodi Espanyol sa sedam bodova, Ludogorec ima šest, Ferencvaros tri, a CSKA je i dalje bez bodova.

U skupini K Braga je u Istanbulu pobijedila Bešiktaš sa 2-1 koji je upisao i treći poraz.

Bešiktaš je u prvom dijelu dva puta gađao okvir suparničkog gola, ali Tyler Boyd i Adem Ljajić nisu imali sreće. Gosti su poveli u 38. minuti golom Ricarda Horta koji je iskoristio nesporazum Oguzhana Ozyakupa i našeg Domagoja Vide. Izjednačio je Umut Nayiri u 71. minuti, a tri minute kasnije Ljajić je imao jedanaesterac, ali to nije bio njegov dan. Kazna je stigla u 80. minuti kada je Wilson Eduardo zabio za 2-1 nakon brze kontre.

Vida je odigrao cijeli susret za Bešiktaš.

U drugom susretu Wolverhampton je u Bratsilavi pobijedio Slovan sa 2-1 nakon što je domaćin vodio na poluvremenu. Slovan je poveo u 11. minuti golom Andraža Šporara, no gosti su u nastavku okrenuli rezultat preko Saissa (58) i Jimeneza (64-11m). Marin Ljubičić je za Slovan igrao od 57. minute.

Braga vodi na ljestvici sa sedam bodova, Wolverhampton ima šest, Slovan četiri, a Bešiktaš je na nuli.

U skupini J Roma i Borussia Moenchengladbach su odigrali 1-1.

Gosti su odlično otvorili utakmicu i u prvih pola sata imali su nekoliko sjajnih prilika, ali nisu uspjeli svladati Pau Lopeza. Za razliku od Borussije, Roma je povela iz prve ozbiljnije situacije. Veretout je ubacio iz kornera, a Zaniolo glavom zabio za 1-0. U nastavku susreta gosti su bili bolji i uspjeli su izboriti remi golom Larsa Stindla iz jedanaesterca u petoj minuti sudačke nadoknade. Nikola Kalinić nije nastupio za Romu zbog ozljede.

U drugom susretu Istanbul Basaksehir je pobijedio Wolfsberger sa 1-0, a gol oduke je zabio Irfan Can Kahveci u 78. minuti.

Na ljestvici vodi Roma s pet bodova, Istanbul Basaksehir i Wolfsberger imaju po četiri boda, a Borussija dva.

U skupini A Karabag i APOEL su odigrali 2-2.

Domaćin je poveo u 13. minuti golom Danija Quinztane, no APOEL je do poluvremena okrenuo rezultat golovima Nicolasa Ioannoua (29) i Linusa Halleniusa (45+1). Karabag je uspio izjednačiti u 58. minuti golom Ailtona.

Filip Ozobić nije nastupio za domaći sastav, dok je Antonio Jakoliš za APOEL igrao od 67. minute.

U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju Sevilla i Dudelange. Sevilla vodi na ljestvici sa šest bodova, Karabag ima četiri, Dudelange tri, a APOEL jedan bod.

U skupini G Porto i Rangers su odigrali 1-1.

Porto je poveo u 36. minuti fantastičnim golom Diaza, no u posljednjim trenucima prvog dijela izjednačio je Alfredo Morelos. Borna Barišić je odigrao cijeli susret za goste, dok Nikola Katić nije nastupio.

U drugom susretu Young Boysi su pobijedili Feyenoord sa 2-0, a Švicarci su sve obavili u prvih pola sata golovima Assalea (14-11m) i Nsamea (28-11m).

Švicarci vode na ljestvici sa šest bodova, Porto i Rangers imaju po četiri boda, a Feyenoord tri.

U susretu iz skupina I Gent i Wolsburg su odigrali 2-2, a domaćin je izvukao bod golom Jeremčuka u četvrtoj minuti nadoknade. Gosti su vodili 2-0 golovima Weghorsta (3) i Victora (24) no nisu izdržali. Jeremčuk je u 44. minuti smanjio, a potom u posljednjim trenucima susreta zabio za 2-2. Josip Brekalo je igrao za goste do 66. minute.

Bez pobjednika je završio i susret St Etienne – Oleksandrija (1-1). Domaćin je poveo preko Gabriela Silve u osmoj minuti, a šest minuta kasnije isti je igrač ugurao loptu u vlastitu mrežu.

Na ljestvici vode Wolfsburg i Gent sa po pet bodova, dok St Etienne i Oleksandrija imaju po dva boda.

AZ je u skupini L bez većih problema osvojio bodove protiv Astana upisavši pobjedu 6-0. Nizozemci su u završnici prvog dijela slomili gostujuću obranu postigavši dva gola, a strijelci su bili Koopmeiners (39-11m) i Boadu (43). U nastavku susreta domaćin je potvrdio pobjedu golovima Stengsa (77), Koopmeinersa (83-11m), Sugaware (85) i Idrissi (90+5).

Marin Tomasov nije nastupio za goste, dok je Luka Šimunović odigrao cijeli susret.

Manchester United je u beogradu pobijedio Partizan sa 1-0, a gol odluke zabio je Martial u 43. minuti iz kaznenog udarca.

Manchester United ima sedam bodova, AZ pet, Partizan četiri, a Astana 0.