Sevilla rutinski, Arsenal topovski do pobjeda u EL

Europa League 3. lis 201922:47 > 23:10
Catherine Ivill - AMA/Getty Images

Završene su utakmice drugog kola Europske lige, a u utakmicama od 21h nije bilo većih iznenađenja

U utakmicama drugog kola Europa lige koje su započele od 21h nije bilo ozbiljnijih iznenađenja, a favoriti su uglavnom lagano došli do pobjeda.

Sevilli je na domaćem terenu bio dovoljan pogodak ovosezonskog pojačanja Javiera Hernandeza za dolazak do tri boda protiv Apoela iz Nicosie. Treba reči da je za Apoel cijelu utakmicu odigrao hrvatski nogometaš Antonio Jakoliš.

U skupini B Lugamo i kijevski Dinamo remizirali su bez pogodaka dok je u drugoj utakmici u skandinavskom derbiju također došlo do podjele bodova, Malmo i Kopenhagen odigrali su 1:1. Za goste je u 85. minuti utakmice u igru ušao Karlo Bartolec.

U skupini C Getafe je slavio u gostima kod Krasnodara s 2:1. Španjolce je u vodstvo doveo Angel Rodriguez u 36′, da bi isti igrač povisio na 2:0 u 61′. Osam minuta kasnije poraz je malo ublažio Ari.

U drugoj utakmici skupine, Trabzonspor i Basel remizirali su 2:2. Za domaćine su pogađali Parmak 26′ i Sosa 78′, dok su za Basel strijelci bili Widmer i Okafor u 20′ i 80′.

U skupini D favoriti su došli do punog plijena. PSV je u gostima razmontirao Rosenborg s 4:1 dok je Sporting iz Lisabona kući bio bolji od LASK-a s 2:1.

Ni u grupi E nije bilo iznenađenja. Slavili su domaćini, Celtic protiv Cluja 2:0 i Čazio protiv Rennesa s 2:1.

Naposljetku, u grupi F Arsenal je torpedirao belgijski standard u izmiješanom sastavu s 4 gola, dok je Eintracht iz Franfurta s minimalnih 1:0 slavio na gostovanju u Guimaraesu kod Vitorie.