UEFA drastično kaznila Antu Rebića

Europa League 20. ruj 201921:34 > 21:39
Matthias Hangst/Bongarts/Getty Images

Europska nogometna federacija (UEFA) žestoko je kaznila hrvatskog reprezentativca i igrača Milana Antu Rebića.

Rebić je isključen na utakmici Europske lige između njegovog bivšeg kluba Eintrachta i francuskog Strasbourga, a danas je saznao i kaznu. Ante je neoprezno startao na golmana, ali čini nam se da je i crveni karton bio dosta stroga kazna.

Hrvatski reprezentativac je dobio čak pet utakmica suspenzije i s kojim god klubom igrao Europu, oni na njega u većem dijelu sezone neće moći računati.

Ova rigorozna kazna je ipak došla zbog vrijeđanja suca, a ne zbog prekršaja. Rebić je dobio crveni karton, a onda je na putu prema svlačionici vrijeđao suca i zbog tih uvreda sada dobio čak pet utakmica zabrane nastupa u Europi. Nije poznato što je Rebić točno rekao sucu, ali očito je bila riječ o ozbiljnim uvredama.

Podsjetimo, Rebić je nedavno potpisao ugovor sa Milanom, gdje je stigao na dvogodišnju posudbu iz Eintrachta.

Ipak, Rossoneri neće moći računati na njega ako se plasiraju u Europu naredne sezone, a kazna je više nego žestoka.