Luksemburžani napravili senzaciju, Arsenal glatko dobio

Odigrano je prvih 12 utakmice prvog kola Europske lige.

Arsenal, Pjer Emerik Obamejang

Julian Finney, Getty Images Sport

Arsenal je u susretu 1. kola F skupine u Frankfurtu pobijedio Eintracht sa 3-0, a golove za "topnike" zabili su Joe Willock (38), Bukayo Saka (85) i Pierre-Emerick Aubameyang (88). Domaćin je od 79. minute igrao bez isključenog Dominika Kohra.

U drugom susretu iz ove skupine Standard je pobijedio Vitoriju Guimaraes sa 2-0. Utakmicu su odlučili autogol Florenta Hanina u 66. minuti, te pogodak Paul Josea Mpokua u sudačkoj nadoknadi. Hrvatski nogometaš Duje Čop nije nastupio za Standard.

Uvjerljiva je bila i Sevilla koja je u susretu skupine A na gostovanju pobijedila Karabag sa 3-0.

Strijelci za Andalužane bili su Javier Hernandez (62), Munir (78) i Oliver Torres (85). Filip Ozobić nije nastupio za domaći sastav.

U drugom susretu APOEL i F91 Dudelange su Nikoziji odigrali ludu utakmicu sa sedam golova, a na koncu su gosti slavili sa 4-3 pri čemu je čak šest golova palo u drugom dijelu. Luksemburški sastav je vodio 2-0, APOEL je potom s tri gola u razmaku od pet minuta okrenuo rezultat, da bi Dudelange s nova dva gola izborio pobjedu.

Strijelci za goste bili su Sinani (36, 82), Bernier (51) i Stolz (72), dok su za APOEL golove zabili Pavlović (54, 58) i De Vincenti (56-11m). Antonio Jakoliš je za ciparski sastav igrao prvo poluvrijeme.

U Skupina B Dynamo Kijev je golom Bujalskija u 84. minuti slomio Malmo. Josipa Pivarića nije bilo kod Ukrajinaca.

U drugom susretu Kopenhagen je identičnim rezultatom porazio Lugano, a pogodak odluke zabio je Santos u 50. minuti. Karlo Bartolec i Robert Mudradžija nisu nastupili kod domaćina.

Jedan gol je odlučio i u susretu između LASK-a i Rosenborga u skupini D, a tri boda je osvojio austrijski sastav. Strijelac je bio Holland u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Petar Filipović je odigrao cijeli susret za domaćine, dok Filip Benko nije nastupio.

U drugom susretu PSV je u Eindhovenu pobijedio Sporting sa 3-2.

Gosti su poveli u 25. minuti golom Bastosa, no rumunjski sastav je u nastavku susreta okrenuo rezultat golovima Deaca (41-11m) i Omranija (75).

Rennes i Celtic su igrali 1-1.