NE PROPUSTITE Rasplet danskog prvenstva! (SK3, 18h)

Danska 21. svi 201816:56 > 16:57
Michael Regan/Getty Images

U programu Sportkluba gledajte rasplet danskog Superligaena, kojeg pratite cijele sezone, pa zašto ne i presudnih 90 minuta!?

xscores.com

Krešimir Karačić će komentirati utakmicu Midtjyllanda i Horsensa, a ako domaćin dođe do sva tri boda, postat će prvak Danske, tek drugi put u povijesti!

Takav rasplet je donedavno bio teško zamisliv, s obzirom na prednost koju je Bröndby držao dugo vremena nad klubom s poluotoka Jutland, sve do posljednje faze prvenstva. Popularni klub iz glavnog grada do posljednja tri kola imao je sve u svojim nogama i djelovao nezaustavljivo, no sve je krenulo izgubljenim bodovima u gradskom derbiju protiv FCK (1:1).

Zatim su osvojili kup, pa barem tu osigurali jedan trofej, ali žestok ritam utakmica pokazao se previsokom preprekom, jer samo četiri dana nakon slavlja protiv Silkeborga za možda i jedini pokal ove sezone, Bröndby je pokleknuo na domaćem terenu od svojeg najvećeg suparnika ove sezone i prvog pratitelja!

Midtjylland je odigrao fantastičnu utakmicu tog 14. svibnja, a Bröndbyu se obio o glavu vrlo oprezan pristup, što nije bio njihov “forte” ovoga proljeća. Primili su pogodak u 83. minuti i nakon toga više nije bilo povratka.

No, unatoč tome, situacija za Midtjylland bila je daleka od bajne do posljednjeg kola, kada je Bröndby šokantno izgubio bodove u samoj nadoknadi (pogledajte donji video) protiv posljednje momčadi Lige za prvaka – Horsensa.

A upravo je Horsens današnji protivnik momčadi koja sve trenutno ima u svojim nogama, ako pobijedi – uzima trofej! Pogledajte hoće li igrači Horsensa, a posebno njihov trener Bo Henriksen, biti toliko napaljeni i tako žestoko slaviti evenutalne pogotke, kao neki dan protiv Bröndbya, posebno onaj u 96. minuti kojemu su možda i oteli iz ruku naslov prvaka klubu iz Kopenhagena, koji naslov prvaka nije osvojio još od daleeeeke 2005. godine!

BIF do naslova može samo ako kod kuće pobijedi AAB, a Midtjylland ne slavi protiv Horsensa. Tada bi klubovi bili bodovno poravnati, ali gol razlika bi bila na strani Bröndbyja.