SK OTKRIVA: Gdje su najopasniji Šahtar i Atalanta

Champions League 29. kol 201920:38 > 20:46
Alessandro Sabattini/Getty Images

Pročitajte nešto o dva protivnika koja Dinamo može pobijediti i proći skupinu Lige prvaka.

Alexey Furman/Anadolu Agency/Getty Images

Šahtar je momčad koja ima veliko iskustvo igranja u Ligi prvaka. Trostruki uzastopni ukrajinski prvak nije mijejao momčad za novu sezonu, ali je – trenera.

Povezano

Paulo Fonseca je uspješno vodio Šahtar dvije godine, ali kada je dobio poziv Rome nije razmišljao ni sekunde.

Novi trener je također Portugalac, riječ je o 57-godišnjem Luisu Castru koji je prošle sezone uspješno vodio Vitoriju Guimaraes. Dokaz je to da vlasnik Šahtara Rinat Ahmetov želi trenera koji zna sa ‘finim igračima’ kojih u njegovom klubu ima jako puno. Naime, skoro pola momčadi čine Brazilci tako da je potreban trener koji poznaje njihove zahtjeve. Darijo Srna je postao legenda Šahtara, a sada je i dalje vrlo bitan za klub jer je postao pomoćni trener Luisu Castru.

Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Najopasniji su naravno u veznoj liniji i napadu. Na čelu sa naturaliziranim Ukrajincem Marlosom, te odličnim Taisonom i Alanom Patrickom dominiraju u Ukrajini. Vrlo kvalitetna momčad koja ima glavu i rep, ali nije nepobjediva. Dinamo će imati svoje šanse.

Dosada se nikad nisu sastali u skupinama Lige prvaka. Jedini dvoboj bio je prije 11 godina u kvalifikacijama za isto natjecanje kada je Šahtar uvjerljivo prošao dalje sa ukupnih 5:1

Sljedeći protivnik protiv kojeg Dinamo ima šanse je – Atalanta. Iznenađujuće trećeplasirana momčad talijanskog prvenstva prošle sezone sa kao i Šahtar nije puno promijenila. Naš reprezentativac Mario Pašalić je jedan od glavnih igrača, puno ovise o napadačima Zapati i Gomezu. Duvan Zapata je prošle sezone bio jedan od najboljih igrača Serie A, te u paru s omalenim Gomezom čini jedan od najuobijitih napada lige.

Obrana je nešto slabija strana i tu bi Dinamo mogao napraviti najviše štete. Igraju sa tri stopera, te su doveli iskusnog Martina Škrtela da pojača tu zadnju liniju.

Imaju odličnog trenera. Gian Piero Gasperini je stručnjak koji se dokazap u talijanskom nogometu. Ovo mu je četvrta sezona na klupi Atalante i zna svoju momčad kao dlan svoje ruke. Bit će vrlo zanimljivo vidjeti kako će se Atalanta snaći u svojem debitantskom nastupu u najelitnijem klupskom natjecanju.

Dinamo i Atalanta igrali su davne 1990. godine u prvom kolu Kupa UEFA-e. Talijani su izbacili Dinamo zbog postignutog gola u gostima. Jedini pogodak za Dinamo u tom srazu postigao je legendarni Zvone Boban.