Bjelica: Jedna od tri najdraže pobjede u karijeri

Foto: Samuel Kubani/EuroFootball/Getty Images

Dinamo je velikom 4:0 pobjedom u Budimpešti izborio četvrto pretkolo Lige prvaka gdje ih čeka Rosenborg.

Plavi su golovima Ademija, Petkovića, Olma i Gojaka upisali uvjerljivu pobjedu i osigurali dvoboj s Norvežanima.

– Hvala na čestitkama, a čestitao bi i dečkima na jednoj jako dobroj utakmici. Dobro smo se pripremili za utakmicu i pet-šest dana razmišljali o njoj. Ovo nam je bilo u glavi, znali smo što znači za klub i hrvatski nogomet – rekao je Bjelica pa dodao:

– Dečki su se cijelu utakmicu bacali na glavu. Vidjeli smo Dinamo koji smo gledali prošle sezone. Odigrali smo veliku utakmicu i apsolutno zasluženo prošli.

Ademi kao igrao kao osmica.

– To nije prvi put da je Arijan igrao na toj poziciji. Tako smo igrali protiv Plzena, tako je bilo i protiv Hajduka. On je igrao tu poziciju i triput je asisitrao i koristi nam na toj poziciji. Voli šesnaestrac protivnika, često utrčava i jako je opasan. Dao je taj gol koji nam je pružio mirnoću i večeras je odigrao kapetanski. Također, odradio je jedan trening i bio je upitan, a odigrao je takvu utakmicu i svaka mu čast.

– Ovo mi je jedna od tri najdraže pobjede u karijeri. Ne u Dinamu, nego u karijeri. Danas je stvarno bio veliki pritisak i imali smo veliku odgovornost prema klubu da odigramo hrabro. Tako smo najavljivali i na kraju zasuženo pobijedili ovako visoko – nastavio je Bjelica pa otkrio što je rekao igračima na poluvremenu.

– Ništa. Smirio sam ih samo i upozorio na dubinska ubacivanja njihovih stopera, uz još dvije-tri taktičko- tehničke stvari rekao im da idemo po drugi i treći gol i da sam siguran da ćemo ih zabiti. Tako je ispalo i drago mi je zbog svih igrača i naših navijača. Hvala navijačima od svih nas i idemo dalje.

– U najvećem dijelu utakmicu to je bilo blizu perfekcije. Također, veliki problem njima je bio pritisak. Znali smo da su bili u poziciji iz koje ne znaju trebaju li napadati ili se braniti. To govorim iz našeg iskustva, jer smo tako prošlog ljeta ispali. Moraš biti fokusiran i koncentriran, a mi smo nakon prvog gola i u drugom poluvremenu igrali ozbiljno i agresivno te ispunili zadaće na terenu za pobjedu.

Plave sada čeka Rosenborg.

– Pogledao sam Maribor – Rosenborg, naravno. I suradnici su bili tamo, njih trojica. Vidjeli smo ozbiljnu momčad, tipičnu skandinavsku ekipu koja igra čvrst i tvrd nogomet. Imaju opasnog centarfora i opasna krila. Kompaktna su momčad. Igrao sam svojevremeno protiv njihovog trenera i znam njegov sistem igre. Igraju vrlo kvalitetan nogomet i vjerujem da ćemo vidjeti dvije dobre utakmice.