Briljantni Dinamo na korak od Lige prvaka

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Bila je to rapsodija Dinamovih nogometaša koji su u Budimpešti nakon zagrebačkih 1:1 nokautirali Ferencvaroš 4:0. U srijedu 21. kolovoza u prvoj utakmici play-off faze igraju protiv Rosenborga

Dinamovi nogometaši su nakon 1:1 u Maksimiru, gdje su promašili puno izglednih prigoda u Budimpešto pokazali moć. Odigrali su sjajno i sa 4:0 srušili Ferencvaroš.

Na samom startu velika prigoda za Ferencvaroš. Nguen je primio loptu koja je preletjela Dilavera, no Dominik Livaković je dobro reagirao. Odmah je Dibus na drugoj strani reagirao i obranio Ademijev udarac. Oršić fantastično probio po lijevoj strani i ubacio na 10 metara, no domaći čiste ispred Hajrovića. Novi prodor Dinama po desnoj strani i novi korner. Ponovno ga izveo  Olmo, ali Perić nije uspio zakačiti loptu u skoku. Još je napravio i prekršaj u napadu.

U 9. minuti su ponovno bili problemi za Dinamo! Nguen je još jednom pobjegao Dilaveru i iskosa snažno tukao, Livaković još jednom spašava Dinamo.  Igrala se 16. minuta, Dani Olmo je s puno osjećaja ubacio jednu loptu u kazneni prostor, a Arijan Ademi je u stilu Zlatka Kranjčara loptu poslao u mrežu. Slave BBB – Dinamo vodi 1:0!  Dinamo je hrabar, traži drugi pogodak, koji bi ga odveo na milimetar od play-offa Lige prvaka.

U 25. minuti dosuđen je slobodan udarac za zagrebačku momčad, nakon podužeg sastanka pucao je Hajrović, ali nije ispalio dobro. Dinamo je bolji, Mađari bez ideje. Nakon pola sata igre Mađari dolaze do zraka, sve češće pokušavaju priprijetiti Livakoviću. Bilo je opasno u 41. minuti, jednu oštru loptu u korner izbacuje Stojanović. Posljednjih deset minuta prvog čina Ferencvaroš je pokazao da ova priča ni izbliza nije gotova. Pokušavli su ‘zeleno-bijeli’, ali nije bilo koncentracije u završnici.  U posljednjoj minuti prvog poluvremena sjajno je reagirao Livaković.

Sjajnu akciju odigrali su nogometaši Dinama na samom otvaranju nastavka utakmice. Oršić je jurio četrdeset metara, lakoćom prošao sve svoje prepreke, a Petković je u padu podmetnuo nogu za 2:0. Mađarima je u tom trenutku trebalo tri gola da bi oni otišli u play-off. Olmo je pokušao ponovno u 55. minuti podvaliti Ademiju loptu, ona se odbila ponovno za Španjolca koji postiže treći pogodak za Dinamo. Play off Lige prvaka je tu, modri su nadigrali Ferencvaroš, a BBB su se jedini čuli u Budimpešti. Nesuđeni igrač Dinama Ćivić je malo i olakšao hrvatskom prvaku jer je dobio crveni karton. Udario je Petkovića laktom u glavu… U 80. minuti Majer je uputio udarac, natrčao je Gojak i zabio četvrti pogodak. Petković je uspio na kraju još i promašiti kazneni udarac za 1:0.

Mađari se nisu uspjeli vratiti. Dinamo je kontrolirao dvoboj, potvrdio, a vidjelo se to u prvoj utakmici da je bolja momčad.