LP: Domaćini neuspješni, Rosenborg slavio u Mariboru

Champions League 7. kol 201921:53 > 22:08
print screen

U prvim utakmicama trećeg kola kvalifikacija za Ligu prvaka odigranim u srijedu nijedno slavlje domaćina. Najbolji rezultat napravio je Cluj, koji je uspio remizirati sa Celticom, dok su u ostalim susretima slavili gosti.

Cluj je došao do vodstva preko venecuelanskog napadača Rondona u 28. minuti. Međutim, samo devet minuta kasnije Foster je izjednačio i izborio odličan rezultat pred uzvrat u Glasgowu.

Još bolje rezultate pred uzvrat imaju Porto, Olympiacos i LASK, koji su kao gosti slavili. Porto je golom Oliveire u 89. minuti savladao Krasnodar. Grčki viceprvak Olympiacos iskoristio je činjenicu da ima znatno veće iskustvo u europskim bitkama od Bašakšehira, i došao do minimalne pobjede u Istanbulu golom Masurasa u 53. minuti.

Hit ovih kvalifikacija lako bi mogao postati viceprvak Austrije LASK iz Linza, koji je u susjedskom derbiju savladao Basel sa 2:1. Austrijanci su vodili 2:0 golovima Traunera u 50. i Klaussa u 82. minuti. Kakvu, takvu nadu Baselu u 87. minutu donio je Zuffi.

Mogući protivnik Dinama (ako prođe Ferencvaros) u posljednjem kolu kvalifikacija mogao bi biti Rosenborg, koji je sa 3:1 slavio u Mariboru.