Livaković srušio Ladića, gol i asistencija Olma

Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Dinamo je opet pobijedio Gruzijce u utakmici u kojoj je Livaković srušio rekord star 25 godina, a Olmo se vratio golom i asistencijom. Na redu je Ferencvaroš.

Dinamo je slavio i uzvratnoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka, u nastavku su slomili Saburtalo te slavili 3:0.

Zbog kazne Uefe na tribinama se okupilo tek 500-ak ljudi, jer po novom svakom klubu dopušta se ulazak djece do 14 godina iz školi nogometa na tribine, a i gosti su dobili 200 ulaznica za svoje simpatizere.

Gruzijci su agresivno krenuli u utakmicu, no vrlo brzo Dinamo ih je primirio, u dva navrata plavi su u prvih 10 minuta ubačajima s lijeve strane tražili Gavranovića, ispred kojeg je dobro reagirala obrana gostiju. U 19. minuti pao je u šesnaestercu Saburtala Hajrovića, tražili su dinamovci penal, ali sudac je samo pokazao da se igra dalje.

Gosti su bili opasni u 23. minuti kada Gabedava iskosa s desne strane puca pokraj suprotne stative. U 35. minuti opet su opasni Gruzijci, Mali je ubacio s desne strane u sredini gdje u jako dobroj prilici Rolović promašuje loptu.

Dinamo je odličnu priliku za vodstvo imao u 52. minuti kada je nakon kornera sam ostao Lešković, no udarac nogom s osam, devet metara odlazi pokraj gola. Na novu priliku čekalo se do 66. minute kada je Petković s ruba šesnaesterca pucao visoko iznad gola. Dvije minute kasnije opet prijeti Dinamo, ovog puta preko Oršića, koji puca slično kao Petković.

Dani Olmo je priliku za igru dobio od 74. minute kada je zamijenio Kadziora, a samo tri minute kasnije Dinamo je poveo kada je Oršić snažnim udarcem probio Gruzijce nakon asistencije Petkovića. U 80. minuti Perić je sjajno skočio nakon kornera, ali Kupatadze to krajnjim naporom zaustavlja. U 87. minuti zatresao se okvir gola Gruzijaca nakon bombe Gojaka s ruba šesnaesterca. Mreža Saburtala ipak se još jednom zatresla, u 89. minuti kada je Petković pogodio nakon asistencije Olma. Isti dvojac zaslužan je i za treći gol Dinama, kada su zamijenili uloge za konačnih 3:0.

Inače, Livaković je u drugom poluvremenu uspio srušiti rekord Dražena Ladića star 25 godina jer je praznu mrežu na početku sezone sačuvao duže od 414 minuta koliko je iznosio dosadašnji rekord.

U trećem pretkolu Lige prvaka Plave čeka Ferencvaroš koji je odigrao 1:1 na Malti protiv Vallette te tako potvrdio pobjedu 3:1 iz prve utakmice.