U Europskoj ligi strijelci bivši igrači Dinama i Rijeke

Robert Cianflone/Getty Images

Uz Saburtalo i Dinamo večeras su se odigrale još četiri utakmice drugog pretkola Lige prvaka, kao i pet utakmica Europske lige.

PSV je utakmici punoj preokreta u Eindhovenu s 3:2 pobijedio Basel. Poveli su domaćini preko Brume u 14. minuti, da bi Ajeti u 45. i Alderete u 79. donijeli preokret gostima. Lammers u 89. i Malen u 93. rade novi preokret za pobjedu PSV-a.

U utakmici Plzena i Olympiakosa nije bilo golova.

Karlo Bartolec bio je asistent za prvi gol Kopenhagena u pobjedi 2:0 kod TNS-a. Strijelac je bio Sotiriou u 18. minuti, da bi konačni rezultat postavio Skov u 61.

APOEL je golom De Vincentija s 1:0 slavio kod Sutjeske. Za goste je do 59. minute igrao Antonio Jakoliš.

Odigrano je i pet utakmice drugog pretkola Europske lige gdje je dvostruki strijelac u pobjedi Suduve 5:0 kod Tre Pennea bio Andro Švrljuga, dok je jedan gol zabio i bivši napadač Dinama Josip Tadić. Za Litavce je branio još jedan Hrvat – Kardum.

Dva Hrvata (Tomasov i Šimunović) igrala su za Astanu u remiju 0:0 kod Santa Colome.

U ostalim utakmicama Ararat je s 2:0 pobijedio Lincoln, HB Torshavn i Linfield odigrali su 2:2, dok je Dudelange s 2:1 slavio kod Škendije.